Новомиргородське бюро правової допомоги

27 січня 2023 року Урядом затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану

В цій статті детально про те, на кого поширюється цей Порядок, які строки відстрочки передбачені а також в якому випадку бронювання анульовується.

Звільнення з військової служби під час воєнного стану

Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов’язки визначаються Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» (далі – Закон), положеннями про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.

Торгівля людьми в умовах війни: як не стати жертвою?

З початку війни ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Це пов’язано з тим, що частина людей виїхала на тимчасове місце проживання до Європи, частина переміщена всередині держави, а значна кількість людей примусово вивезені на територію росії та білорусі.

Судові повістки у електронних месенджерах

Орієнтовно з лютого 2023 року учасники судового процесу зможуть отримувати судові повістки, повідомлення та виклики на електронні месенджер. Зокрема, мова йде про найбільш розповсюджений серед користувачів додаток Viber.

Мобінг (цькування) на робочому місці

6 листопада 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон ” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)”, які вводять у трудове законодавство поняття «мобінг». Зараз відповідний Закон вже підписаний Президентом.

Про підтвердження трудового стажу у разі відсутності документів для призначення пенсії

28 вересня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1058 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637"

Порядок оскарження рішень медико-соціальної експертної комісії

Медико-соціальна експертиза – встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності, групи інвалідності, причини і часу їх настання, а також доопрацювання та затвердження індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (дитини з інвалідністю) в рамках стратегії компенсації на основі індивідуального реабілітаційного плану та комплексного реабілітаційного обстеження особи з обмеженням життєдіяльності (стаття 1 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”).

Як отримати статус учасника бойових дій особам, які брали безпосередню участь у бойових діях у зв’язку з агресією рф проти України?

На законодавчому рівні, учасниками бойових дій можуть вважатися ті захисники, які пішли захищати Україну у лавах Збройних сил України чи інших воєнізованих формувань, які входять до складу Сил оборони України.

Нові правила виплати допомоги по безробіттю

За інформацією служби зайнятості, з початку військових дій статус безробітного отримали 404 тисячі громадян. Нині 230 тисяч зареєстрованих безробітних, які отримують допомогу з безробіття.

Електронний цифровий підпис: особливості використання

Використання електронних цифрових підписів набуває все ширшого поширення в Україні. Карантин і війна тільки прискорюють цей процес. Зараз багато людей знаходяться поза межами своїх домівок у зв’язку з бойовими діями, але часто виникає потреба у налагодженні процесу документообігу в різних сферах: кадровій, державної реєстрації, судовій.

Грошове забезпечення військовослужбовців під час воєнного стану

Грошове забезпечення військовослужбовців — це гарантовані грошові кошти, які держава виплачує військовим. Розмір цих виплат може варіюватися залежно від посади, тривалості служби, інтенсивності роботи тощо.

Чи можна звільнитися дистанційно

Через війну багато українців були вимушені залишити своє постійне місце проживання. І не завжди у людей був час, щоб вирішити питання щодо звільнення з роботи.

Грошова допомога при загибелі військовослужбовця

Я жила разом з племінником, який загинув під час війни. Чи можу я отримати грошову допомогу, що надається у разі загибелі військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби?

Визнання виконавчого напису таким що не підлягає виконанню

Однією з обов`язкових умов вчинення виконавчого напису є безспірність заборгованості, яку повинен перевірити нотаріус. Також при вчиненні виконавчого напису враховується дотримання строків позовної давності, які в загальному становлять 3 роки, а в деяких випадках 1 рік.


Змінилася назва вулиці: які документи доведеться переоформити?

В Україні, у зв’язку з військовою агресією російської федерації, розпочалася чергова хвиля декомунізації. Зміна назв вулиць та населених пунктів відбувається на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міські, сільські і селищні ради ухвалюють рішення про перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів.

За підтримки громадськості тих чи інших населених пунктів вулиці, названі іменами діячів сусідньої держави-агресора, отримують нові назви, в тому числі і імена Героїв України. Отож, містян турбують питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи. Розповідають фахівці системи надання безоплатної правової допомоги.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Варто зазначити, що на сьогодні реєстрація чи зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється відповідно до Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265, та законів України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» і «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

У разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

В той же час, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін.

Які потреби маються на увазі? Наприклад, необхідність купівлі-продажу чи дарування нерухомості.

Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

В той же час, законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги за цим посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Відновне правосуддя на Кіровоградщині: шанс для неповнолітнього правопорушника


Як бути та що робити при укладенні договору дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення?

Поділитися: