Новомиргородське бюро правничої допомоги

Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката: куди звертатися

Особи, які постраждали від домашнього насильства, мають право отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката. Для цього варто звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Які послуги надає система БПД, як ними скористатися та куди звертатись — пояснюємо далі.

Учасники бойових дій мають право на безоплатну правничу допомогу: куди звертатися та як можуть допомогти юристи

Учасникам бойових дій Законом України гарантовано право на безоплатну допомогу юриста чи адвоката для вирішення різних життєвих питань — від оскарження дій органів влади до сімейних питань, як-от аліментів чи спадщини.

Щоб отримати таку допомогу, варто звертатися до системи безоплатної правничої допомоги.

Діти з 14 років можуть самостійно звертатися по допомогу до юристів з питань позбавлення батьквських прав

Батьки зобов’язані піклуватися про своїх дітей. Але що робити, коли вони не виконують свої обов’язки щодо дитини або навіть шкодять їй? Тоді може постати питання про позбавлення батьківських прав. Як відбувається цей процес та як підлітку отримати допомогу юриста, пояснюють фахівці системи безоплатної правової допомоги.

Як юристи системи БПД надають правничу допомогу близьким родичам зниклих безвісти

До юристів системи безоплатної правничої допомоги дедалі частіше звертаються близькі зниклих безвісти українців — як військових, так і цивільних. Цього року таких звернень було майже 1000.

Ці люди потребують правничої допомоги для отримання інформації про алгоритм дій у разі зникнення людини чи у випадку недотримання строків розгляду звернень членів сімей безвісно відсутніх військовослужбовців, про права членів сімей зниклих безвісти, зокрема військовослужбовців, оформлення одноразової грошової допомоги чи розв’язання інших життєвих проблем, що виникли внаслідок зникнення близької людини.

Де близьким родичам зниклих безвісти отримати юридичну допомогу безоплатно

Близькі родичі людей, які зникли безвісти у зв’язку з бойовими діями, під час пошуків можуть потребувати юридичної допомоги. Отримати таку допомогу можна безоплатно, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги.

Система БПД допомагає встановлювати факти, що мають юридичне значення

Що робити, коли факт є — а документів про це немає? Вони втрачені і відновити їх неможливо чи ніколи не видавалися і отримати їх немає змоги.

єВідновлення: Урядом затверджено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла

21 квітня 2023 року Урядом затверджено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла. Він передбачає надання громадянам, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії рф, державної допомоги на поточний ремонт житла.

Заборгованість за житлово-комунальні послуги під час воєнного стану

Мільйони українців під час війни покинули свої домівки. Проте нарахування плати за житлово-комунальні послуги продовжувало здійснюватись, відповідно у багатьох споживачів виникла заборгованість. Як регулюється це питання під час війни?

Як зняти особу із зареєстрованого місця проживання без звернення до суду?

Однією з найбільш поширених правових проблем, з якою звертаються громадяни до центрів з надання БВПД є визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.

Посилено правовий захист трудових мігрантів

У зв’язку з складною економічною ситуацією, яка викликана війною, багато українців змушені шукати роботу за кордоном. Часто такі трудові договори укладаються через компанії-посередники, які обіцяють офіційне працевлаштування, високий рівень доходу, соціальні гарантії тощо.

Порядок компенсації за пошкоджене чи знищене нерухомем майно: огляд Закону № 7198

17 березня 2023 року Президент України підписав Закон України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації”.

Іпотечне кредитування для ВПО

За різними даними, внаслідок воєнних дій на території України залишилось без житла від 1,5 до 2,5 млн осіб. Це просто колосальні цифри. Звичайно, держава впроваджує різноманітні правові механізми, які допоможуть таким громадянам отримати компенсацію за таке майно, зокрема зовсім недавно Верховною Радою України прийнято Закон України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації”. Ще однією додатковою можливістю є іпотечне кредитування для ВПО.

Кредитні зобов’язання військовослужбовців: чи потрібно сплачувати штрафні санкції та відсотки?

Зрозуміло, що у зв’язку з несенням служби, військовослужбовці позбавлені можливості виконувати взяті на себе кредитні зобов’язання. Що робити у таких випадках, коли особу мобілізували, а кредит не виплачений? Чи зобов’язані близькі родичі сплачувати цей кредит? Відповіді у статті.

Порядок виплати грошової допомоги сім’ям військовополонених та безвісти зниклих

Законодавство України передбачає надання певних прав та гарантій для членів сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців. Зокрема, родичі можуть отримувати зарплату та одноразові додаткові виплати з дня захоплення в полон і до моменту завершення лікування, якщо в ньому є потреба після повернення з полону.

Як встановити факт чи визнати батьківство батька по відношенню до дитини, який пропав безвісно під час воєнних дій?

У зв’язку з війною в Україні, встановлення факту батьківства у випадку, коли батько пропав безвісти, на жаль, не є поодиноким випаком. Переважно така ситуація виникає, коли подружжя не встигло зареєструвати шлюб та належним чином оформити батьківство щодо дитини. Про алгоритм дій у таких випадках розповідаємо у цій статті.

27 січня 2023 року Урядом затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану

В цій статті детально про те, на кого поширюється цей Порядок, які строки відстрочки передбачені а також в якому випадку бронювання анульовується.

Звільнення з військової служби під час воєнного стану

Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов’язки визначаються Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» (далі – Закон), положеннями про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.

Торгівля людьми в умовах війни: як не стати жертвою?

З початку війни ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Це пов’язано з тим, що частина людей виїхала на тимчасове місце проживання до Європи, частина переміщена всередині держави, а значна кількість людей примусово вивезені на територію росії та білорусі.

Судові повістки у електронних месенджерах

Орієнтовно з лютого 2023 року учасники судового процесу зможуть отримувати судові повістки, повідомлення та виклики на електронні месенджер. Зокрема, мова йде про найбільш розповсюджений серед користувачів додаток Viber.

Мобінг (цькування) на робочому місці

6 листопада 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон ” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)”, які вводять у трудове законодавство поняття «мобінг». Зараз відповідний Закон вже підписаний Президентом.

Про підтвердження трудового стажу у разі відсутності документів для призначення пенсії

28 вересня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1058 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637"

Порядок оскарження рішень медико-соціальної експертної комісії

Медико-соціальна експертиза – встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності, групи інвалідності, причини і часу їх настання, а також доопрацювання та затвердження індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (дитини з інвалідністю) в рамках стратегії компенсації на основі індивідуального реабілітаційного плану та комплексного реабілітаційного обстеження особи з обмеженням життєдіяльності (стаття 1 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”).

Як отримати статус учасника бойових дій особам, які брали безпосередню участь у бойових діях у зв’язку з агресією рф проти України?

На законодавчому рівні, учасниками бойових дій можуть вважатися ті захисники, які пішли захищати Україну у лавах Збройних сил України чи інших воєнізованих формувань, які входять до складу Сил оборони України.

Нові правила виплати допомоги по безробіттю

За інформацією служби зайнятості, з початку військових дій статус безробітного отримали 404 тисячі громадян. Нині 230 тисяч зареєстрованих безробітних, які отримують допомогу з безробіття.

Електронний цифровий підпис: особливості використання

Використання електронних цифрових підписів набуває все ширшого поширення в Україні. Карантин і війна тільки прискорюють цей процес. Зараз багато людей знаходяться поза межами своїх домівок у зв’язку з бойовими діями, але часто виникає потреба у налагодженні процесу документообігу в різних сферах: кадровій, державної реєстрації, судовій.

Грошове забезпечення військовослужбовців під час воєнного стану

Грошове забезпечення військовослужбовців — це гарантовані грошові кошти, які держава виплачує військовим. Розмір цих виплат може варіюватися залежно від посади, тривалості служби, інтенсивності роботи тощо.

Чи можна звільнитися дистанційно

Через війну багато українців були вимушені залишити своє постійне місце проживання. І не завжди у людей був час, щоб вирішити питання щодо звільнення з роботи.

Грошова допомога при загибелі військовослужбовця

Я жила разом з племінником, який загинув під час війни. Чи можу я отримати грошову допомогу, що надається у разі загибелі військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби?

Визнання виконавчого напису таким що не підлягає виконанню

Однією з обов`язкових умов вчинення виконавчого напису є безспірність заборгованості, яку повинен перевірити нотаріус. Також при вчиненні виконавчого напису враховується дотримання строків позовної давності, які в загальному становлять 3 роки, а в деяких випадках 1 рік.


Змінилася назва вулиці: які документи доведеться переоформити?

В Україні, у зв’язку з військовою агресією російської федерації, розпочалася чергова хвиля декомунізації. Зміна назв вулиць та населених пунктів відбувається на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міські, сільські і селищні ради ухвалюють рішення про перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів.

За підтримки громадськості тих чи інших населених пунктів вулиці, названі іменами діячів сусідньої держави-агресора, отримують нові назви, в тому числі і імена Героїв України. Отож, містян турбують питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи. Розповідають фахівці системи надання безоплатної правової допомоги.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Варто зазначити, що на сьогодні реєстрація чи зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється відповідно до Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265, та законів України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» і «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

У разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

В той же час, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін.

Які потреби маються на увазі? Наприклад, необхідність купівлі-продажу чи дарування нерухомості.

Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

В той же час, законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги за цим посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Відновне правосуддя на Кіровоградщині: шанс для неповнолітнього правопорушника


Як бути та що робити при укладенні договору дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення?

Поділитися: