Новоукраїнський районний сектор №3 філії Державної установи "Центр пробації" в Кіровоградській області

.

Начальник Новоукраїнського районного сектору пробації №3 філії Державної установи "Центр пробації" в Кіровоградській області - ЗАРУДНІЙ Сергій Миколайович

поштова адреса: вул. Андрія Гурічева, 25, м. Новомиргород, 26000

електронна скринька: kr17@probation.gov.ua

тел.: (068) 977-66-55

05 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію», який розроблений з урахуванням європейських стандартів пробації. Пробація – це шанс на виправлення без позбавлення волі. Обираючи альтернативне ув’язненню покарання, суд враховує багато обставин, у тому числі й слова та ставлення самого правопорушника до вчиненого ним злочину.

Пробація протягом 8 років свого існування активно розвивається, йде в ногу з часом, доречно зазначити, що нині активно впроваджується Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, що є одним із ключових пріоритетів діяльності Центру пробації. Запуск та забезпечення функціонування цієї системи дозволило створити єдину базу даних інформації про засуджених та ув’язнених, забезпечити оперативну комунікацію між органами та установами пенітенціарної системи та пробації, а також забезпечити взаємодію з іншими державними структурами, які працюють з реєстрами.

Також, планується запровадити в роботі пробації електронний сервіс «Пробація в смартфоні», за допомогою якого під час дії воєнного стану або загрози поширення епідемії, пандемії, надзвичайної ситуації та за наявності об’єктивних обставин, що унеможливлюють прибуття правопорушника до органу пробації суб’єкт зможе скористатися ним для комунікації з працівниками пробації.

Мобільний додаток розробляється спільно з Канадсько – Українським проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ України» (SURGe, Support to Ukraines Reforms for Governance) покликаний спростити співпрацю співробітника пробації та засудженого, а також наддасть можливість суб’єкту пробації виконати покладені судом та законом обов’язки не відвідуючи підрозділ Центру пробації. Мобільний застосунок «Пробація в смартфоні» стане надійним помічником суб’єкта пробації під час відбування покарання.

Сьогодні можна впевнено говорити, що виклики та проблеми, які постають перед нами на шляху створення ефективної системи пробації, визнаної Державою і суспільством, поступово вирішуються. Пробація в Україні набуває ознак європейської системи оскільки іде подальша її розбудова згідно з європейськими принципами, приділяється увага та підтримка цих кроків на політичному рівні, зявляється розуміння та сприйняття позитивної ролі пробації суспільством.

Своєю чергою, Новоукраїнським районним сектором №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, здійснюються всі необхідні заходи для нагляду за клієнтами пробації на території Новомиргородської територіальної громади. Особи, які перебувають на обліку органів пробації, систематично відвідують підрозділ пробації для реєстрації та інформують уповноважений орган пробації про зміну місця перебування. Посилено соціально-виховну роботу про недопущення скоєння нових кримінальних правопорушень, особливо під час війни, та направлено роботу на роз’яснення клієнтам пробації своїх дій під час впровадження воєнного стану, які права та свободи можуть обмежуватися під час війни.

В умовах воєнного часу клієнти пробації, що виїхали з регіонів, де ведуться бойові дії, можуть повідомити про себе та зміну свого місця перебування у будь-який доступний із нижче перерахованих способів та стати на облік:

1) зателефонувати або надіслати відповідне повідомлення через будь-який доступний месенджер інспектору пробації, на обліку якого перебуває особа;

2) звернутися до будь-якого підрозділу пробації, найближчого до нинішнього місця знаходження;

3) написати на офіційну пошту або у месенджер у Фейсбуці на сторінці «Пробація України Probation in Ukraine».