ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ  ПРОЄКТІВ РІШЕННЬ СЕСІЇ НОВОМИРГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ   РАДИ

25.11.2024

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

ПРО ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТІВ РІШЕННЬ СЕСІЇ НОВОМИРГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Організатор громадського обговорення: Новомиргородська міська рада.

Ініціатор громадського обговорення: відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Новомиргородської міської ради Кіровоградської області

Мета: врахування думки жителів Новомиргородської територіальної громади, зокрема жителів сіл: Петроострова, Миролюбівки, Дібрівки, Буртів, Зеленого, Защити, Кам'януватки, Йосипівки, Канежа, Шпакове, Рівне, Тишківки при прийнятті рішень щодо припинення освітньої діяльності, пониження ступеня, перейменування та зміни типу закладів;

забезпечення якісної освіти, оптимізація закладів освіти Новомиргородської громади та приведення мережі закладів освіти, відповідно до вимог чинного законодавства.

Підстави: Новомиргородська міська рада працює відповідно пункту 30 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, де передбачено, що реорганізація або ліквідація, перепрофілювання (зміна типу) навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради, закони України “Про дошкільну освіту”, Про освіту, Про повну загальну середню освіту”.

Причини необхідності прийняття рішень:

  1. Мала наповнюваність класів ( відсутність учнів у закладі), у старшій школі (10-11 класи) через відсутність належної кількості учнів, неможливо організувати якісне профільне навчання за бажанням учнів, відсутність фахівців для надання якісних освітніх послуг .
  2. Оптимізація освітньої мережі територіальної громади.
  3. Створення необхідних умов для реалізації конституційного права громадян на освіту, безоплатного забезпечення кожній молодій людині повної загальної середньої освіти, відповідно до вимог державного стандарту.
  4. Підвищення якості освіти та її відповідність сучасним стандартам на основі ефективного використання потенціалу ресурсів кожного освітнього закладу.
  5. Підвищення якості освіти і економічної ефективності функціонування закладів освіти.
  6. Покращення доступу дітей і молоді до якісної освіти, незалежно від місця проживання.
  7. Урізноманітнення форм організації освіти й виховання.
  8. Забезпечення варіативності освітніх послуг з урахуванням індивідуальних запитів учнів, зокрема осіб з особливими освітніми потребами, обдарованої молоді.

Забезпечення концентрації й ефективного використання матеріальних, кадрових та фінансових ресурсів регіону для підвищення ефективності освітнього процесу.

Нормативно - правове забезпечення з питання утворення, реорганізації, ліквідації чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти

Відповідно до статті 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник .

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв, як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

Рішення 36 сесії 8 скликання Новомиргородської міської ради Кіровоградської області від 19 квітня 2024 року №1073 “Про затвердження Плану трансформації (оптимізації) мережі закладів загальної середньої освіти Новомиргородської міської територіальної громади на період 2024-2027 р.р.

Для започаткування та проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що визначені цим Законом, Положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо:

1.Функціювання не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів).

2. Функціювання ліцею, як окремої юридичної особи, відокремленої від початкової школи та гімназії, крім випадків, визначених цим Законом.

3. Забезпечення здобуття учнями профільної середньої освіти відповідно до профілів навчання з навчальним навантаженням та з можливістю обрання учнями навчальних предметів (інтегрованих курсів, інших освітніх компонентів) в обсягах, що визначаються законодавством.

4. Створення безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища, відповідно до вимог законодавства.

5. Підвезення (у разі потреби) учнів і педагогічних працівників до закладу освіти (місця навчання, роботи) та у зворотному напрямку до місця проживання (за потреби) на відстань, що визначається законодавством.

6. Забезпечення проживання учнів у пансіонах у разі, якщо час їхнього підвезення до ліцею буде більше норми, визначеної законодавством.

7. Забезпечення учасникам освітнього процесу вільного і безоплатного бездротового доступу до мережі Інтернет з характеристиками, що відповідають вимогам законодавства, у приміщеннях закладу освіти, у тому числі у пансіоні.

8. Забезпечення здобувачів освіти харчуванням у порядку та відповідно до вимог, визначених Кабінетом Міністрів України.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні.

Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Реорганізація і ліквідація спеціальних закладів загальної середньої освіти допускаються лише після погодження проєкту відповідного рішення засновника центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Заклади загальної середньої освіти можуть бути передані засновниками у комунальну чи державну власність відповідно до законодавства.

З 1 вересня 2025 року Міністерством освіти і науки вирішено не фінансувати коштом освітньої субвенції заробітну плату вчителів у школах із кількістю учнів менш як 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року — менш як 60 осіб. Це рішення не стосується початкових шкіл і діятиме тільки для освіти на рівні 5-11 класів.

Водночас до розрахунку освітньої субвенції кожної громади додано всіх дітей шкільного віку. Тобто громада отримуватиме кошти на навчання всіх дітей, але не зможе витрачати їх на маленькі школи.

Це означає, що місцеві органи самоврядування можуть вирішити: або довозити учнів цих шкіл у найближчу більшу школу, або оплачувати працю вчителів малих шкіл із місцевих бюджетів.

Інформаційна довідка про заклади загальної середньої освіти, які підлягають ліквідації чи перепрофілюванню (зміні типу).

Станом на травень 2024 року на території громади функціонують 6 закладів дошкільної освіти (юридичні особи), 8 дошкільних підрозділів, 14 закладів загальної середньої освіти (юридичних осіб) і три філії. Охоплено дошкільною освітою - 482 вихованця.

У2024/2025 навчальному році за прогнозованою мережею у закладах загальної середньої освіти навчатиметься 2530 здобувачів освіти. До закладів освіти з малою наповнюваністю учнів у 2023/2024 році належать:

Петроострівська філія Новомиргородського ліцею №3 Новомиргородської міської ради Кіровоградської області.

На початок 2024/2025 навчального року, за прогнозованою мережею, у закладі навчатиметься всього 15 учнів, із них у 1-4 класах - 9, у 5-9 - 6 здобувачів освіти. У 2-х, 7-х, 8-х класах учні відсутні взагалі. Початкова школа: у 1-му класі - 3, у 3-му - 5, у 4-му - 1 учень. У середній ланці здобуватимуть освіту: 5 клас - 1 учень, 6 клас - 2 учні, 9 клас - 3 учні. Мала наповнюваність учнів у класах не дасть можливості створити повноцінні класи та класи - комплекти, організувати індивідуальну форму навчання та забезпечити якісну освіту учням даного закладу. У подальшому перспективи на збільшення контингенту учнів немає. З метою надання якісних освітніх послуг території обслуговування сіл: Миролюбівка, Петроострів планується закріпити за Коробчинським ліцеєм, який є територіально найближчим освітнім закладом.

У травні 2024/2025 навчального року передбачається, що Дібрівська філія Новомиргородського ліцею №2 Новомиргородської міської ради Кіровоградської області у своєму складі матиме дошкільний підрозділ. Дошкільною освітою буде охоплено -7 дітей. Початкову освіту здобуватимуть 9 учнів, із них у 1-му класі -1, у 2-му -2, у 3-му -2, у 4- му -4 учня. У середній ланці здобуватимуть освіту всього -16 учнів.

5 клас

6 клас

7 клас

8 клас

9 клас

1 учень

5 учнів

3 учні

4 учні

3 учнів

Вивчивши демографічну ситуацію на території с. Дібрівки, встановлено, що перспективи збільшення контингенту учнів не передбачається. Як показує прогнозована мережа на п'ять років, кількість учнів щорічно зменшується.

№ з/п

2021/2022

2022/2023

2023/2024

2024/2025

2026/2027

1.

25

30

29

25

18

Тому, відповідно до плану трансформації та, враховуючи демографічну ситуацію запропоновано: у 2025 році припинити освітню діяльність Дібрівської філії. Вивести її зі складу Новомиргородського ліцею №2 у зв'язку з тим, що Тишківський ліцей є закладом, який територіально розташований найближче до Дібрівської філії, дорожнє сполучення дозволяє здійснювати підвезення здобувачів освіти до найближчого населеного пункту. Враховуючи вище зазначені обставини, пропонується приєднати до Тишківського ліцею Дібрівську філію разом із дошкільним підрозділом. Організувати підвезення учнів шкільним автобусом до місця навчання (Тишківський ліцей) та у зворотньому напрямку. Змінити тип закладу - Дібрівську філію, дошкільний підрозділ, перейменувати Дібрівська філія Тишківського ліцею Новомиргородської міської ради Кіровоградської області, проєкт рішення додається.

Йосипівський ліцей Новомиргородської міської ради Кіровоградської області ( з дошкільним підрозділом). У 2023/2024 навчальному році у закладі навчалося всього 52 учнів, у 1-4 класах - 18, із них: у 1-му класі - 5, у 2-му - 3, у 3-му - 7, у 4-му - 3 учнів. У старшій школі здобували освіту всього у 5-9 - 34 здобувачі освіти, із них у 5 класі - 8 учнів, 6 класі - 8 учнів, у 7-му - 6 учнів, 8 клас - 6, 9 клас - 6 учнів. У 10 - 11 класах - здобувачі освіти відсутні. Дошкільною освітою було охоплено 10 дітей. У 2024/2025 навчальному році у Йосипівському ліцеї здобуватимуть освіту всього 47 здобувачів освіти. Із них у 1- му класі -0, у 2-му -5 учнів, у 3-му - 3 учнів, у 4-му -7 учнів. Усього у початковій школі -15 учнів. У середній школі здобувають освіту -32 здобувачі, із них: 5 клас -4 учні, 6 клас - 8 учнів, 7 клас - 8 учнів, 8 клас - 6 учнів, 9 клас - 6 учнів, 10 - 11 класи - учнів відсутні.

Мала наповнюваність учнів у класах, відсутність дітей у старшій школі не дає можливості надавати здобувачам повноцінну освіти. У подальшому перспективи на збільшення контингенту учнів немає.

З метою створення умов для отримання освітніх послуг Новомиргородська міська рада пропонує обговорити проект рішення щодо пониження ступеня та зміни типу закладу Йосипівський ліцей перейменувати на Йосипівську гімназію, у складі гімназії залишити дошкільний підрозділ і початкову школу. Проєкт рішення додається.

Канізький ліцей Новомиргородської міської ради Кіровоградської області у своєму складі має дошкільний підрозділ. Дошкільною освітою охоплено -10 дітей.

У 2024/2025 навчальному році початкову освіту здобуватимуть 17 учнів, із них у 1-му класі -0, у 2-му -6, у 3-му -6, у 4- му -7 учнів. У середній ланці здобуватимуть освіту всього -33 учнів.

5 клас

6 клас

7клас

8 клас

9 клас

9учнів

7 учнів

5 учнів

5 учнів

7 учнів

У 10-11 класах всього навчатиметься - 7 учнів, із них 10 клас - 6 учнів, 11 клас - 1учень ( за індивідуальною формою навчання). Вивчивши демографічну ситуацію на території с.Каніж, встановлено, що перспективи збільшення контингенту учнів не передбачається. Частина учнів відвідують заклади освіти, які розташовані у інших населених пунктах і повертатися у заклад не планують. Як показує прогнозована мережа на п'ять років, встановлено, що кількість учнів щорічно зменшується. Тому, відповідно до плану трансформації та, враховуючи демографічну ситуацію було вирішено: у 2025 році знизити ступінь та змінити тип закладу - Канізький ліцей перейменувати на Канізьку гімназію, у складі закладу залишити дошкільний підрозділ та початкову школу, проєкт рішення додається.

Відповідно до статті 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” Новомиргородською міською радою оголошується громадське обговорення .

Запрошуємо долучитися до громадського обговорення проєктів рішень:

1.“Про припинення діяльності шляхом ліквідації діяльності Петроострівської філії Новомиргородського ліцею №3 Новомиргородської міської ради Кіровоградської області”;

2.“Про припинення діяльності шляхом ліквідації Дібрівської філії Новомиргородського ліцею №2 Новомиргородської міської ради Кіровоградської області, створення дошкільного підрозділу у складі Тишківського ліцею Новомиргородської міської ради Кіровоградської області”;

3.“Про перепрофілювання (зміну типу), пониження ступеня та перейменування Йосипівського ліцею Новомиргородської міської ради Кіровоградської області”;

4.“Про перепрофілювання (зміну типу), пониження ступеня та перейменування Йосипівського ліцею Новомиргородської міської ради Кіровоградської області”.

До участі в обговоренні пониження ступеня, перейменування, зміни типу, запрошуються всі мешканці сіл: Петроострова, Троянове, Миролюбівки, Йосипівки, Каніжа, Дібрівки, Бурти, Зелене, Защита, Зелене, Кам'януватка, Шпакове територіальної громади.

Відповідальна за проведення громадського обговорення – начальник відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Новомиргородської міської ради - Якубцова Раїса Петрівна.

Свої зауваження та пропозиції просимо надсилати до 01 серпня 2025 року на поштову адресу: вул. Соборності, 112 місто Новомиргород, Новоукраїнського району Кіровоградської області та електронну адресу: osvita.nmotg@gmail.com

Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених у ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Новомиргородської міської ради.

ПРОЄКТ РІШЕННЯ
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
ПРОЄКТ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

Поділитися: