Які заходи вживаються для посилення процесів цифровізації надання соціальних послуг у сфері зайнятості?

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2025 року1403 “Про реалізацію експериментального проекту щодо оптимізації та цифровізації соціальних послуг у сфері зайнятості населення(набрала чинності 12 листопада 2025 року) запроваджено реалізацію протягом двох років експериментального проєкту щодо оптимізації та цифровізації соціальних послуг у сфері зайнятості населення та затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо оптимізації та цифровізації соціальних послуг у сфері зайнятості населення.

Зазначений експеримент реалізовуватиметься шляхом запровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи “Обрій” (далі – система Обрій). До 31 грудня 2025 року Мінекономіки має запровадити систему в режимі дослідної експлуатації.

Дія вказаного Порядку поширюється на діяльність фізичних та юридичних осіб у разі, коли вони розпочали використання системи “Обрій” шляхом реєстрації електронного кабінету користувача або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а у разі технічної реалізації з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Метою реалізації проєкту є:

цифровізація процесів та процедур, пов’язаних із наданням та отриманням соціальних послуг, шляхом запровадження системи “Обрій”;

розширення можливостей доступу населення до професійного навчання та присвоєння/підтвердження повної та/або часткової професійної кваліфікації шляхом запровадження надання грантів на професійний розвиток;

спрощення процесів реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та надання інших соціальних послуг;

підвищення ефективності працевлаштування та якості соціальних послуг шляхом: впровадження технологій штучного інтелекту для професійної орієнтації та підбору підходящої роботи, добору працівників; розширення кола суб’єктів освітньої діяльності, які залучені до проведення професійного навчання для осіб, які шукають роботу, та запровадження моніторингу якості навчання; забезпечення збору та аналізу даних для прийняття управлінських рішень;

створення єдиного цифрового простору для взаємодії між суб’єктами ринку праці, іншими фізичними та юридичними особами та Державною службою зайнятості, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування з питань зайнятості населення, а також забезпечення здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері зайнятості населення.

Постанова Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2025 року № 1403 доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://surl.li/rbtnye

#Правовий_порадник_шукача_роботи

Поділитися: