Всесвітній день охорони праці 2024

23.04.2024

Щороку Міжнародна організація праці визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи з нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи цієї оргнізації. Цьогорічний девіз «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» (The impacts of climate change on occupationa lsafety and health).

Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, підвищений вплив хімічних речовин, збільшення трансмісивних захворювань.

Через повномасштабне вторгнення та воєнні дії на території нашої держави екологія навколишнього середовища зазнала катастрофічних збитків. Війна — це не лише інфраструктурні руйнації та смерті серед населення. Війна несе небезпеку людям та природі навіть там, де активних бойових дій не було чи де вони були раніше. Таке явище називається екоцид — злочини, скоєні проти природи.

Російський агресор створює екоцид нашій природі, непоправно забруднюючи водойми та ґрунти України, спалюючи ліси та промислові об’єкти, викидаючи в навколишнє середовище величезну кількість хімічних речовин, отруюючи наші родючі землі на десятиліття. Це часто має довготривалий ефект — наслідками можуть стати навіть зміна погоди, кислотні опади і т. ін., що негативно впливає на життя і здоров’я людей, знижує рівень працездатності та емоційний стан наших громадян. Гинуть люди, втрачається і руйнується величезна кількість промислових об’єктів, втрачаються робочі місця: вони стають не завжди безпечними для функціонування, обслуговування та створення належних умов праці.

Але, попри все, ми мусимо вистояти, перемогти, відбудувати і йти далі. І це обов’язково буде завдяки самовідданим діям наших захисників і захисниць, на славу нашої держави, у пам’ять про тих, хто віддав своє життя за Україну.

Перемоги нам! Слава Україні!

Поділитися: