Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем?

18.07.2023

18 липня 2023 року завідувач відділення соціальної роботи КЗ «Новомиргородський міський центр надання соціальних послу» Я. Фаюк спільно із головним спеціалістом служби у справах дітей О. Руденко провели спільний захід «Патронат – як джерело вакансій» на базі Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії Кіровоградського ОЦЗ.

Мета заходу – інформування громадськості про послуги з патронату та пошук кандидатів у патронатні вихователі, формування в учасників розуміння суті та змісту послуги патронату над дітьми. У заході взяли участь особи з числа безробітних, які мають власних дітей та належні умови проживання. Фахівці розповіли детально, що таке патронат, для кого надається ця послуга, про зобов’язання та оплату послуг патронатного вихователя і що потрібно для того, щоб стати патронатним вихователем.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Хто може бути патронатними вихователями?

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Основні вимоги до кандидатів:

– вік: від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків);

– перебувають у зареєстрованому шлюбі і проживають на спільній житловій площі з чоловіком (дружиною);

– одинокі особи, які проживають на спільній житловій площі з іншим повнолітнім членом родини, який готовий стати помічником патронатного вихователя;

– мають позитивний досвід виховання дітей;

– мають власне житло або офіційно його орендують;

– не позбавлялися батьківських прав;

– мають відповідний стан здоров’я;

– не мають судимості, в тому числі і члени сім’ї, які спільно проживають з кандидатами.

Перелік необхідних документів:

  • заява
  • копія паспорта громадянина України;
  • копія трудової книжки (у разі наявності);
  • висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним;
  • довідка про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
  • копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним.

Де дізнатися деталі?

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до служби у справах Новомиргородської міської ради, за адресою: м. Новомиргород, вул. Соборності, 112, каб. 8, а також до КЗ «Новомиргородський міський центр надання соціальних послуг» за адресою: м. Новомиргород, вул..Соборності, 97, каб.8.

Поділитися: