ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ТА ГРВІ

23.01.2024

Профілактиці грипу та ГРВІ в усіх країнах приділяють велику увагу. Це обумовлено тим, що ці хвороби лідери серед усіх інфекційних захворювань. Так, на частку грипу та ГРВІ в Україні припадають не менше 90% випадків усіх інфекційних захворювань.

Протягом 2023 року в Україні зареєстрували 130 359 випадків захворювання на грип та ГРВІ, із них 69839 серед дітей віком до 17 років. З початку епідсезону, що розпочався у жовтні в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1,9 млн. осіб. Зареєстровано 7 випадків летальних випадків унаслідок грипу. У Кіровоградській області захворюваність на грип та ГРВІ на рівні двох попередніх тижнів. Рівень епідемічного порогу не перевищений та знаходиться на позначці мінус 29% до епідпорогу. «За минулий тиждень до закладів охорони здоров’я області на усіх адміністративних територіях звернулося майже 3000 мешканців з ознаками ГРВІ. Серед них – 43% діти та підлітки віком до 17 років», – говорить головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук. За грудень – січень в області зареєстровано 12 випадків лабораторно підтвердженого грипу, серед них - 8 дорослих та 4 дітей. Циркулюють віруси грипу А та грипу В. Циркуляцію вірусів грипу зафіксовано серед захворілих із м. Кропивницький (9 випадків), Великосеверинівської територіальної громади (1 випадок), Олександрівської (1 випадок), Первозванівської (1 випадок).

На Кіровоградщині сьогодні вакциновано майже 4 тис. осіб від грипу. Що стосується захворюваності на коронавірусну хворобу, то за останній тиждень в області зареєстровано 69 випадків СOVID-19, що на 35 випадків менше, ніж за попередній тиждень. Сьогодні в області лікуються від коронавірусної хвороби 76 пацієнтів, з них – 8 дітей.

ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) – це не одна хвороба, а ціла група гострих вірусних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом і уражають переважно верхні дихальні шляхи. Грип – це теж гостре вірусне захворювання, що характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

У разі ускладнення епідемічної ситуації у громаді чи на рівні області, у лікувальних, освітніх установах, закладах торгівлі, громадського харчування, підприємствах, транспорті по рішенню комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій можуть бути запроваджені обмежувальні заходи для зниження ризику поширення епідемії.

Протиепідемічні заходи можуть включати запровадження маскового режиму, соціальної дистанції, скасування масових заходів до нормалізації ситуації тощо.

З метою профілактики грипу та ГРВІ необхідно:

-забезпечити всім членам сім’ї повноцінне харчування з високим вмістом вітамінів у природному вигляді;

-вести здоровий спосіб життя ( загартовувати організм);

-вживати загальнозміцнюючі та імуностимулюючі препарати;

-в період підвищення захворюваності обмежити перебування в місцях великого скупчення людей;

-забезпечити якомога частіше провітрювання приміщень;

-намагатися не торкатися очей, носа, рота немитими руками, уникати обіймів, поцілунків та рукостискань;

-прикривати ніс та рот при чханні або кашлі одноразовою паперовою серветкою;

-частіше мити руки (особливо важливо це правило дотримуватися дітям, які часто торкаються руками всього, що їх оточує).

Найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу, є вакцинація. Щеплення від грипу не входить до списку обов’язкових, рекомендованих. Щеплення від грипу рекомендується робити дітям у віці від 6-ти місяців, а також усім дорослим людям.

Важливо знати, що грип не лікується за допомогою антибіотиків та має згубний вплив на різні системи організму. Ось чому важливо зробити все можливе для профілактики, а в разі зараження негайно слід звернутись до свого сімейного лікаря і не займатися самолікуванням.

Новоукраїнське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

Описание: Рекомендації для профілактики грипу та ГРВІ. Інфографіка

Поділитися: