Про випадок виявлення АЧС у Херсонській, Київській областях.

04.07.2024

Шановні жителі міста та населених пунктів

Новомиргородської міської ради!

Новомиргородська міська рада повідомляє, що відповідно до:

- звітів про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 19 червня 2024 року № 001446 п.м./24 та 001447 п.м./24 підтверджено виявлення ДНК вірусу африканської чуми свиней у патологічному матеріалі від 3 свійських свиней, віком 2-3 роки, які утримувалися на свинотоварній фермі Прат «Придніпровське», яка розташована за адресою: вул. Придніпровська, 34/1 с. Новоолександрівка Новоолександрівської об’єднаної територіальної громади, Бериславський район, Херсонської області;

- звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу об’єктів навколишнього середовища Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 19 червня 2024 року № 006311 п.м./24 підтверджено виявлення ДНК вірусу африканської чуми свиней у патологічному матеріалі від 2 трупів свійських свиней, що належать свиногосподарству ДП «Ферми ДАНАМ» яке розташоване за адресою: с. Новосілки Кагарлицької міської територіальної громади Обухівського району Київської області.

Для запобігання недопущення АЧС на територію громади міська рада рекомендує жителям дотримуватись вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07 березня 2017 року № 111, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 29 березня 2017 року за № 432/30300.

У разі масової загибелі свиней в особистих селянських господарствах сповіщати Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Новоукраїнське районне управління