Обережно-африканська чума свиней на території Новомиргородської територіальної громади

20.08.2024

Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до звітів про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Кіровоградської регіональної державної Держпродспоживслужби від 16.08.2024 № 2539 та № 2540 підтверджено виявлення ДНК вірусу африканської чуми свиней у патологічному матеріалі від трупу свині, яка утримувалася у приватному домогосподарстві мешканця с. Коробчине Новомиргородської територіальної громади Новоукраїнського району Кіровоградської області та у зразку крові від свині, яка утримувалася у приватному домогосподарстві мешканця с. Рубаний Міст Новомиргородської територіальної громади Новоукраїнського району Кіровоградської області. Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує власникам, які утримують поголів’я свиней, про необхідність посилення заходів з профілактики та недопущення АЧС.

Що мають знати власники тварин

- АЧС є:

• гострою (ознаки хвороби розвиваються дуже швидко);
  • висококонтагіозною (надзвичайно заразна);
  • інфекційною (здатна до зараження, тобто може передаватись від однієї сприйнятливої тварини до іншої);
  • вірусною (на збудник не діють антибіотики, тому немає лікування);
  • хворобою свиней (хворіють лише домашні та дикі свині).

Зараження свиней відбувається шляхом безпосереднього контакту або опосередковано:

• через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби; диких кабанів, бродячих тварин, птахів, мух та обслуговуючий персонал;
  • при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.

Зазначимо, що АЧС є однією з найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів у разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для блокування її розповсюдження.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно:

• утримувати свиней у приміщенні, дотримуючись «закритого режиму» роботи;
  • не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
  • не купувати тварин у місцях стихійної торгівлі;
  • не утримувати свиней в домашніх господарствах мисливцям, працівникам лісу та працівникам свиноферм;
  • не згодовувати свиням харчові відходи.

Просимо в разі виявлення випадків захворювання та масової загибелі свиней в особистих підсобних господарствах сповіщати Новоукраїнське районне управління.

Новоукраїнське районне управління

в Кіровоградській області