До уваги неприбуткових організацій, які надають благодійну допомогу!

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує

Відповідно до п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі –ПКУ) обов’язковою умовою перебування громадської організації в статусі неприбуткової є заборона розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб та використання отриманих доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

В той же час пунктом 63 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ визначено, що на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану не вважається порушенням вимог пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу передача майна, надання послуг неприбутковою організацією, використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для фінансування видатків, не пов'язаних з реалізацією мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, за умови що такі послуги, майно добровільно перераховані (надані, передані) виключно установам, організаціям та фізичним особам зазначеним в п.63 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ .

Щодо періодичності та обмежень в сумі благодійної допомоги, що надається на підставі п.63 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, то ПКУ таких спеціальних обмежень не встановлено, а цільове спрямування такої допомоги обумовлено категорією осіб, яким зазначена благодійна допомога надається.

Головне управління ДПС у Кіровоградській області