Офіційне роз’яснення
22 липня 2021

Під час святкування Дня Міста Гірників 18.07.2021 на гру в стрітбол одна з команд зареєструвала назву «Гітлерівці». Організатори, представлені співробітниками Новомиргородської міської ради, оперативно зреагували на факт порушення законодавства (ст. 436-1 КК України). З учасниками команди була проведена роз'яснювальна робота, команда змінила назву та продовжила участь. Також на місце події були викликані співробітники поліції. Під час розгляду ситуації було з’ясовано, що 4 старшокласника захоплюються комп’ютерними іграми, в яких присутня нацистська символіка, тож діти не побачили у назві «Гітлерівці» нічого непристойного, а хотіли «справити враження».

У зв’язку з цим Новомиргородська міська рада запланувала освітні заходи для дітей, щоб нагадати причини, з яких в Україні заборонена нацистська символіка. Також представники влади офіційно звернуться до кіберполіції щодо пропаганди нацизму в іграх, доступних дітям.