До відома батьків, або осіб, що їх замінюють!
22 червня 2021

Шановні батьки, опікуни, піклувальники, підприємці, просимо Вас, звернути увагу на те, що згідно до Законів України 10 червня 2021 року виконавчим комітетом Новомиргородської міської ради прийнято рішення          №  45 «Про  обмеження перебування неповнолітніх дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях у вечірній та нічний час без супроводу батьків, або осіб, що їх замінюють на території Новомиргородської міської ради» (посилання на рішення http://rada-novomirgorod.gov.ua/storage/docs/724dfd40-3552-459c-a913-65fb99723c1d.pdf)         з метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей.
         У рішенні визначається проміжок часу, протягом якого діти (ті, хто не досягли 18 років) не можуть з’являтися без супроводу дорослих  у громадських місцях. Це нічний час (з 01 травня до 01 вересня:   до 16-ти років – з 22:00 год; до 18-ти років – з 00:00 год; з 01 вересня  до 01 травня: до 16-ти років –                      з 21:00 год; до 18-ти років –з 23:00 год.).         Громадськими місцями вважаються парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, гральні заклади, тощо.

За порушення Закону встановлена адміністративна відповідальність. Покарання передбачене у вигляді штрафів: для батьків і адміністрації закладів, що його порушують.

У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією, тощо)                у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків             за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП України)!

Уперше до батьків може застосовуватись попередження або накладання штрафу в розмірі від 850 до 1700 грн. За вчинення такого правопорушення повторно протягом року передбачено штраф в розмірі  від 1700 до 5100 грн.

Повнолітні особи, які вживають алкогольні напої та тютюнові вироби разом з неповнолітніми, також несуть відповідальність і відносно них складається адміністративний протокол за статтею 180 КУпАП України (доведення неповнолітнього до стану сп’яніння).

Працівниками служби у справах дітей Новомиргородської міської ради спільно з старшим інспектором ювенальної превенції сектору превенції Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області  у взаємодії з органами виконавчої влади, представниками муніципальної інспекції Новомиргородської міської ради, та іншими, будуть проводитися рейди-перевірки зайнятості неповнолітніх у вечірній та нічний час у місцях, де найчастіше збирається неповнолітня молодь на підлеглій території Новомиргородської міської ради.

Такі заходи не мають на меті обмежити права дітей, а лише обмежити можливість впливу на них негативного та небезпечного середовища.                 Це ефективна можливість попередження злочинності як з боку дітей,                 так і проти них.