8-9 травня День пам’яті та примирення, День перемоги
11 травня 2021

8-9 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення та День перемоги.  В ці дні, разом з європейською та світовою спільнотами, ми вшановуємо пам'ять про мільйони загиблих на фронтах Другої світової війни та усіх тих чиє життя забрала чи скалічила війна 1939-1945 років.

Напередодні цих визначних днів міський голова Ігор Забажан  разом з головою ветеранської організації Лідією Апостоловою відвідали за місцем проживання учасників бойових дій і водночас безпосередніх свідків воєнних лихоліть майже восьмидесятилітньої давнини. Таких людей на Новомиргородщині залишилося четверо - це Клименко Олександра Федорівна та Клименко Дмитро Васильович з Новомиргорода, Татаренко Олександр Петрович з с. Лікаревого та Бородатьєва Марія Петрівна з с. Мартоноші.

Через свій поважний вік всі вони проживають з рідними і близькими чи перебувають під їх опікою.  Привітавши наших ветеранів з Днем перемоги та подякувавши їм за їх героїзм і мужність також гості вручили кожному продуктові набори.

Віддаючи належну данину пам’яті та слави загиблим визволителям, жителі Новомиргородщини активно приєднались до пам’ятних заходів з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги. 8 травня відбулося покладання квітів до братської могили загиблим у Другій світовій війні, що у Златопільському парку.  Незважаючи на непогоду десятки людей зібрались, щоб  вклонитися тим, кому не судилося пережити військові лихоліття 1939-1945 років. Цього ж дня покладання квітів до братської могили   відбулося і в с. Бирзулове.

Відзначаючи 76-ту річницю перемоги, вже 9 транвя центральною площею міста пройшла урочиста хода, учасники якої пронесли 50-метрове полотно жовто-блакитного  прапору України. Ігор Забажан разом з громадськими активістами та жителями громади поклали квіти до підніжжя Стелли Батьківщина-Мати тут же відбувся мітинг з нагоди свята. Пам'ять про загиблих в роки війни вшанували хвилиною мовчання. До вітальних слів приєдналися заступник військового комісара Валерій Заграєнко та представники громадських організацій ветеранів і учасників АТО Лідія Апостолова та Валерій Трофименко. Аматори та колективи закладів культури Новомиргородщини представили до уваги присутніх тематичну концертну програму, «живою» музикою глядачів розважив духовий оркестр з с. Панчеве.

Також цими днями в усіх населених пунктах нашої громади відбулись пам’ятні  заходи приурочені до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги.

Незважаючи на те, що 76 років віддаляє нас від травня 1945 року, пам'ять про подвиг і героїзм людей, що тоді стали на захист своєї Батьківщини, як і пам'ять і слава про усіх захисників нашої держави, буде жити в серцях ще сотень майбутніх поколінь наших нащадків. Дякуємо кожному хто залишив частину себе захищаючи свій народ, свою землю.