11 березня - День визволення Новомиргорода
11 березня 2021

11 березня минає 77-річниця з дня визволення м. Новомиргород від нацистських загарбників. На світанку 11 березня 1944 року 6-та Орловська Червонопрапорна стрілецька дивізія ввійшла у наше рідне місто, і вже о 10 годині ранку Златопіль і Новомиргород були звільнені. За період війни з території району до лав армії було призвано 6759 чоловік, з них загинуло 4321 захисника. Самовіддано боролися з ворогом наші земляки на фронтах війни. П'ятеро з них удостоєні звання Героя Радянського Союзу: Ковачевич А.Ф., Кочерга П.Є., Ткаченко В.І., Тургеля М.М., Ткаченко А.А.

Вшановуючи пам'ять загиблих визволителів міста та усіх хто загинув  на полях Другої  світової війни секретар міської ради Олександр Лазарєв спільно з посадовцями міської ради  поклали квіти до Стелли «Батьківщина - Мати».  Свідків та учасників тих героїчних подвигів нашого народу в боротьбі з ворогом, в роки Другої світової, з кожним роком стає менше. В нашій громаді таких людей залишається вже одиниці, але наш обов’язок пам’ятати та шанувати живих та тих, хто вже не з нами, адже кожному з нас є за що подякувати цим людям.