Доля Тараса і доля України – нероздільні. У Новомиргороді віддали шану великому Кобзарю
9 березня 2021

З нагоди чергової річниці від дня народження Тараса Шевченка,               9 березня 2021 року відбулися урочисті заходи біля  пам’ятника поету. Місто пишається тим, що серед 1100 всесвітніх пам'ятників, один встановлено у Новомиргороді – адже тут бував великий світоч української нації.

Перед початком мітингу делегація Новомиргородської міської ради, на чолі з секретарем міської ради Олександром Лазарєвим, громадяни та місцеві активісти  поклали квіти  до підніжжя пам’ятника.

У виступах учасники щиро і відверто дякували Тарасу Шевченку за його творчий спадок, за леліяння рідної мови, за нескориму віру та надію в те, що над Україною  зійде світанкова  зоря свободи, добробуту і розквіту.

Місцеві майстри поетичного жанру  декламували уривки із власних віршів патріотичної тематики.

Тарас Григорович Шевченко – українець, рівних якому наша земля не мала. Доля Тараса і доля України – нероздільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав,  для її пробудження і визволення писав своє  пророче святе  слово. Нехай  лунає і вивчається воно у кожному нашому домі, нехай  об’єднує усіх українців, незалежно від їх поглядів та переконань.

А новомиргородську громаду щорічні Шевченківські дні, передусім об'єднують  у спільній меті – збудувати нове європейське майбутнє, втілити мрію Кобзаря про велику та вільну Україну.