20 лютого - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
22 лютого 2021

Сьогодні вся Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні – день пам’яті про людей, які повстали проти несправедливості на захист ідеалів демократії, громадянських прав і свобод, європейського майбутнього нашої країни.

Новомиргородською міською радою з нагоди сьогоднішньої дати організовано літературні читання біля пам’ятника видатному борцю за свободу українського народу Тарасу Шевченку. Знаковим є те, що один з перших загиблих героїв Небесної сотні - Сергій Нігоян словами Тараса Шевченка «Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!» закликав українців на Майдані до єдності і справедливості. Саме ці слова і стали лейтмотивом сьогоднішнього дійства.

Зі своїми авторськими віршами перед присутніми виступили члени літературного об’єднання «Вись» Людмила Попчук та Павло Кондратенко. У своїх виступах автори згадали Героїв Небесної Сотні та закликали кожного своїми справами і діями розвивати європейські цінності України, заради яких полягла сотня учасників Революції Гідності, а сьогодні ці ідеї выдстоюють наші захисники на сході держави. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Пам’ятаймо   про наших полеглих Героїв, які віддали найдорожче - життя, аби ми могли жити у новій, вільній та демократичній державі.