МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ РОЗВИТКУ МІСТА - У НОВОМИРГОРОДІ ВІДКРИТО НОВЕ ПІДПРИЄМСТВО
6 травня 2020

У рамках програми розвитку міста «Зробимо разом Новомиргород європейським містом» у м.Новомиргорожді відкрото нове підприємство - СЕС "Златопільська" , яке займається виробництвом енергії із сонця. Сонячну електростанцію розміщено у північній частині міста, на ділянці площею 7.4109 га. Потужність станції -  4.718 МВт. Прогнозована річна генерація електроенергії - 5744 МВт.год/рік. Введення в дію нового підприємства дало змогу створити 10 нових робочих місць, які до кінця року заплановано збільшити. Ще рік тому, на сесії Новомиргородської міської ради, було прийнято три рішення:  щодо розробки детального плану території, інвентаризації землі біля приміщення колишнього інтернату ІПК на Виноградівці та надання земельної ділянки в оренду. Інвентаризація землі передбачала відокремлення земельної ділянки підприємства   від городів, які обробляли  жителі міста. На іншій частині ділянки розміщувалося несанкціоноване сміттєзвалище. Пошук інвестора тривав майже рік, пропонували різні варіанти. Зупинилися на тому інвесторі, який добре себе зарекомендував при будівництві подібних об‘єктів у нашій області. Це підприємство побудувало, наприклад, дві електростанції на території Новоукраїнської ОТГ (в селі Іванівка). Крім нових робочих місць місто додатково отримає близько  300,0 тис.грн. в рік орендної плати від оренди земельної ділянки. Ще на початку будівництва, між міської радою та інвестором, був підписаний меморандум про соціально-економічне партнерство, завдяки якому у минулому році Новомиргород отримав 250,0 тис.грн. спонсорської допомоги, яку було використано на закупівлю тротуарної бруківки для облаштування міських пішохідних зон та тротуарів. Робота в даному напрямку продовжується. Зелена енергетика до 2030 року має становити 20% від всього обсягу споживання, а в Україні наразі вона займає частку всього у 2 відсотки. Тому розвивається цей сегмент активно. Завдяки виваженій позиції виконавчого комітету міської ради та депутатського корпусу в найближчій перспективі у місті Новомиргороді може з»явитись ще два нових подібних підприємства.