Коронавірус шкодить не тільки людям…
20 березня 2020

Прийняття змін до Податкового кодексу України негативно вплине на місцеві бюджети, в тому числі і на бюджет Новомиргорода. Експерти Асоціації міст України та представники органів місцевого самоврядування проаналізували запропоновані зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19). На їх думку, запропоновані зміни можуть призвести до колапсу всієї країни через вилучення з бюджетів територіальних громад 13% їх загальних доходів. Адже від місцевих податків звільняється і надприбутковий бізнес, і підприємства, що продовжують працювати в повному обсязі. Міста, селища, села, ОТГ, що сьогодні виділяють сотні мільйонів гривень на боротьбу з пандемією (підвищені зарплати медикам, закупівля ліків, масок, тестів, обладнання) – завтра через Закон №3220 не матимуть ресурсів на це! ˮБільше того: під загрозою  виплати,  навіть мінімальної зарплати, медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ", - застерігає  Володимир Тірон, голова Кам’янської міської ради.

Асоціація міст України звернулась до Президента України з проханням забезпечити термінове доопрацювання цього Закону до його підписання, з урахуванням таких пропозицій:
 - запровадити більш дієві компенсатори для бізнесу за рахунок джерел державного бюджету: ПДВ, податку на прибуток, акцизів;
 - передбачити розстрочку по сплаті за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а не введення заборони нарахування по цих місцевих податках;
 - дозволити органам місцевого самоврядування встановлювати пільги зі сплати місцевих податків та зборів посеред бюджетного року без застосування регуляторних процедур;
 - запровадити механізми компенсації втрат доходів місцевих бюджетів відповідно до статті 142 Конституції України, частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України.

Такої ж думки і Новомиргородський міський голова І.В.Забажан:

-ˮ Розпочинаючи реалізацію запланованих проектів з  благоустрою, як то будівництво тротуару по вулиці Соборності, ми не впевнені : чи не доведеться коригувати наші попередні плани? Адже зменшення надходжень до бюджету  міста  у найближчій перспективі - це вже сумна реальність ˮ.