Ігор Забажан:нова ідеологія благоустрою змінює обличчя міста
27 лютого 2020

Благоустрій не закінчується ніколи. Про те, сам підхід до цієї сфери господарювання має важливий вплив на результати.  Роками у Новомиргороді все зводилось до сезонного прибирання, суботника , урочистого хаотичного висаджування дерев і побілених бордюр.  Міський голова Ігор Забажан заклав нову ідеологію у цій справі, сформувавши у власній програмі розвитку міста чіткі плани будівництва нових, реконструкції та капітального ремонту існуючих об'єктів інфраструктури.  І головне –впроваджується  ефективне утримання та охорона комунальної власності. Сьогодні благоустрій Новомиргорода розглядається як комплекс об'єктів та споруд, що розташовані на території ради і функціонують з одним завданням – створювати комфортне середовище для проживання. Все частіше приймається рішення про нове будівництво чи капітальний ремонт певного об'єкту, на противагу існуючій раніш практиці косметичних підтримуючих процедур. Утримання капітально збудованих чи реконструйованих об'єктів значно дешевше обходиться міському бюджету. Але існує проблема, щодо якої попередні очільники міста опускали руки. Це вандалізм. Саме через відсутність відповідальності за нанесення шкоди майну громади, мешканці міста не бачать сьогодні тих сотень висаджених дерев за багато років суботників. А ще були у місті лавки, огорожі,  дорожні знаки, троянди навіть колись були…    Сьогодні на території Новомиргорода розширюється зона відео нагляду, започатковано роботу муніципальної охорони, кожен акт вандалізму не залишається поза увагою міської влади, при чому процес триває до повного відшкодування винуватцями заподіяної шкоди. На сьогодні це тисячі гривень повернутих громаді коштів.   Майже цілодобово міський голова спілкується з громадою у соціальних мережах, тому часто саме громадяни допомагають правоохоронцям оперативно знаходити порушників. Часто саме за результатами такого спілкування формуються нові плани в роботі з благоустрою та вносяться зміни в існуючі. А відстежувати роботу громадяни можуть теж онлайн. Інформації та звіти міського голови про щоденну роботу з'являються постійно. А підсумкові - за рік, чи більш тривалі періоди,  розповсюджуються за допомогою інформаційних листівок.

” Наразі бригада із благоустрою розпочала розконсервацію фонтанного обладнання. Також працюємо над створенням зони відпочинку в межах магазину "Вацак" (встановлюємо лавки).
         Сьогодні провели ремонтні роботи пошкодженої вандалами лавки у центральному парку міста. Винуватці даного інциденту поки що не з'ясовані. Наразі всі матеріали знаходяться у правоохоронних органах.
Щоденна злагоджена робота Новомиргородської міської ради в напрямку благоустрою - запорука розвитку міста” - отак легко і невимушено звітує міський голова.

Та чи дійсно така це легка ноша – сфера благоустрою ?