Вельмишановні новомиргородці!
21 січня 2020

22 січня 1919 року судилося навічно вкарбуватися до  історії України величним національним святом - Днем Соборності.

Саме того зимового дня в золотоверхому Києві, під перегук дзвонів Святої Софії, було ухвалено рішення про об'єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу - Української Народної Республіки і Західно - Української Народної Республіки.

В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка".

Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об'єктивні історичні, політичні, духовні та правові аспекти цього тривалого і болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава.

Що означає сьогодні, для українців усього світу, поняття «Соборність» ?

Це передусім - наш власний історичний  досвід, переконання у тому, що ніколи, аж поки житимуть наші далекі нащадки з українською кров’ю, жоден кордон не пройде берегом Дніпра.

Цей день нагадує нам , а особливо підростаючому поколінню, про те, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ!

Саме з цим святом до нас приходить усвідомлення власної гідності та відповідальної місії, покладеної на нас долею: підтримати й продовжити героїчні досягнення наших предків; оправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків.

Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

Ми свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців.

Ми переконані, що відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний імператив берегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Отже прийміть найкращі привітання з нагоди  найвеличнішого свята українського народу – Дня Соборності  навіки  незалежної України!

Новомиргородський міський голова                                    І.В.Забажан