Новорічні пакунки та казка ˮ Красуня і чудовисько ˮ від міського голови Ігоря Забажана – новомиргородські школярі розпочали святкування Нового року
23 грудня 2019

23 грудня відбувся перший з великих передноворічних  масових заходів організованих міською радою для дітей Новомиргорода.

У актовому залі загальноосвітньої школи №3 колектив міського будинку культури представив подарунок від міського голови учням 3 – 4  класів загальноосвітніх закладів.

Цього року театрали - аматори, під керівництвом Л.Третяк, створили  інтерпретацію  відомої європейської казки ˮКрасуня і чудовисько ˮ .

На одному подиху подивившись виставу глядачі залишились задоволеними. Адже у кінці програми, після теплих слів привітань з новорічними святами,  усіх присутніх школярів пригостили солодкими пакунками. Про це подбали ТОВ ВКФ ˮ Велта ˮ, ПСП ˮ Бирзулове ˮ та міська рада.

«Красуня і чудовисько» — загально європейська казка часів Середньовіччя.

Вперше схожий сюжет цієї казки було опубліковано в збірці італійського письменника Джованні Франческо Страпароли в 1553 році. Та серед дослідників-літераторів версія казки «La Belle et la Bête» французької письменниці Габріели-Сюзан Барбот де Вільньов, виданої в 1740 році, вважається найпершим її варіантом. Адже саме в ній присутній теперішній класичний сюжет цієї казки, якій було присвячнено близько 100 сторінок детального опису та запозичень з норманської міфології.

Але найбільш класичною версією казки вважається оповідка Жанни-Марі Лепренс де Бомон. Опублікована в 1756 році, вона була укороченим варіантом казки Габріели-Сюзан Барбот де Вільньов і отримала найбільшу популярність в багатьох країнах Європи, й досі її доволі часто включають до книжок-збірок французьких казок (як і в минулому, коли її включали до збірки «Казки Матінки Гуски» Шарля Перро).

Саме ця казка послужила прототипом для написання казок зі схожим сценарієм в багатьох європейських країнах.