У Новомиргороді відтепер навчається та тренується чемпіон Європи з греко - римської боротьби
12 листопада 2019

Соціальний бізнес – бізнес направлений на добро. Ось один з його головних принципів: мета  - не надприбуток, мета  - подолання  головних проблем суспільства – підвищення рівня життя, освіти, охорони здоров̓ я, захист довкілля , забезпечення доступу до рівних можливостей. (Мухаммад Юнус, професор, лауреат Нобелівської премії світу, ініціатор Global Social Business Summit). Соціально - орієнтована гірничодобувна компанія ˮ Велта ˮ  - фінансово, а  міський  голова  І.В. Забажан  - організаційно,  підтримали вихованців відомого у місті тренера ДЮСША (Інваспорт) Василя Андрійовича Русецького.   Кошти були необхідні на забезпечення поїздки тренера та наших спортсменів на міжнародні змагання за кордон. Хлопці навчаються та тренуються у КЗ Новомиргородська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради (Nasha Shcola, Facebook, http://novomyrgorod-specschool.edukit.kr.ua/ ). У підсумку – отримано високі спортивні досягнення.

У Гомелі (Республіка Білорусь), на чемпіонаті Європи з греко – римської  боротьби серед спортсменів з вадами слуху ( кадети), у категорії до 60 кг найкращим став Вячеслав Потьомкін, Україна, Новомиргород. Дві срібні медалі (греко – римська та вільна боротьба ) завоював Юкша Дмитро (до 72 кг) – теж з Новомиргорода. Єдину золоту нагороду серед українських юнаків  Вячеслав здобув послідовно здолавши   турецького, російського та білоруського спортсменів. Новомиргородська борцівська школа випередила своїх колег з Києва та Одеси. А Вячеслав та Дмитро, зі слів Василя Андрійовича, йшли до цих нагород довгих 9 років. Сьомий європейський чемпіонат серед  деф – спортсменів проходив з 28 жовтня по 3 листопада. У червні наступного року заплановано провести чемпіонат світу. Деркач Данило – ще один новомиргородський борець має усі шанси потрапити до української команди, за умови успішного проходження відбіркових змагань. Василь Андрійович у знак подяки від себе особисто та своїх підопічних вручив міському голові сувенір – статуетку зубра, символу Білорусі. Нагадуємо, що спортивний тріумф  відбувся завдяки співпраці  ТОВ ВКФ ˮ Велтаˮ (генеральний директор Бродський А.В.) ,  міського голови Ігоря Забажана, професіоналізму та наполегливості  В.А. Русецького та його підопічних, сприяння керівництва Златопільської гімназії. Загально відомо, що  вітчизняний спорт інвалідів займає провідну позицію в світі. Особливо приємно, що така позиція підтримується і завдяки нашому місцевому соціальному бізнесу, який допомагає новомиргородській громаді розвивати фізичну культуру і спорт, в тому числі і  для особливих людей, відкриваючи їм світ необмежених можливостей, даруючи нове життя.  Наше партнерство - яскравий доказ того. Ми прагнемо надати рівні можливості займатися спортом всім мешканцям міської ради, що, безумовно, сприятиме зміцненню здоров'я і духу нації – коментує міський голова Ігор Забажан.    

         За оцінками Міжнародного паралімпійського комітету і міжнародних спортивних федерацій, в Україні спорт інвалідів розвивається надзвичайно високими темпами. Цікаво, що стрімкий зліт масового спорту інвалідів відбувся тоді, коли в Україні за ініціативою Національного комітету спорту інвалідів України була створена і почала свою діяльність  унікальна й поки що єдина в світі державна система управління фізичною культурою і спортом інвалідів. Так, ще  1993 року рішенням уряду України були створені Український центр фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» і 27 регіональних центрів «Інваспорту».

Сьогодні в Україні діють 114 підрозділів регіональних центрів «Інваспорт» в містах і районах, 123 фізкультурно-спортивних клуби інвалідів, відкрито 27 дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів. Понад 52 000 інваліди, близько 16 000 з яких - діти шкільного віку, систематично відвідують фізкультурно- оздоровчі заходи та беруть участь у змаганнях різного рівня.

keyboard_arrow_upkeyboard_arrow_down