У Новомиргороді відбулися громадські слухання щодо затвердження детального плану побудови храму Успіння Пресвятої Богородиці Православної Церкви України
7 листопада 2019

Задля дотримання інтересів громадськості, за місяць до загальних слухань, у ЗМІ було розміщено оголошення про  будівництво, а 30 жовтня збиралася містобудівна рада, щоб врахувати зауваження до проекту.

В актовій залі міської ради зібралися активісти від приходу ПЦУ на чолі зі священиком, керівництво міста: секретар міської ради Андрій Францішко та архітектор міста відділу містобудування житлово-комунального господарства та земельних питань апарату виконавчого комітету міської ради Раїса Сікач.

Презентацію детального плану здійснив представник організації-проектувальника. Передбачається, що  майбутній храм буде площею 15×15, висотою до 13 метрів, корисна площа становитиме 100 метрів квадратних. Культова споруда матиме хрестоподібну форму. Проект церкви типовий, виконаний в українському стилі, п’ятикупольний. Про те куполи на майбутній церкві відрізнятимуться від притаманних  російсько – імперській архітектурі. Вони будуть більш гостріші,  а не сферичні. Їх оздоблять сучасним покриттям – нітридом титану.

Проект передбачає водовідведення, каналізацію,  підвальне приміщення та декілька варіантів заїзду до церкви з різних вулиць,  паркувальні місця для авто.

До будівельного майданчика вже  підведено воду та електроенергію

Всього в цьому році церковна громада на документацію та матеріали витратила 200 тисяч гривень.