У Новомиргороді нарощують альтернативні теплогенеруючі потужності
4 жовтня 2019

У рамках програми   ˮ Зробимо разом Новомиргород європейським  містом ˮ  у цьому році побудовано дві сучасні котельні на альтернативних видах палива.  Перша котельня буде забезпечувати теплом управління соціального захисту, дитячо-юнацький центр, школу мистецтв та РАГС, друга – дитячий садок «Калинонька» (корпус №1). Фінансування здійснювалось за рахунок приватних інвестицій (ПП  ˮ Формула тепла ˮ). Котельні  здані в експлуатацію вчасно -  до початку нового опалювального сезону.

Згідно попередніх розрахунків, при переході із газу на альтернативні види палива бюджет міста тільки на одному об’єкті (дитсадок) буде мати економію бюджетних коштів від 25 до 35 %, що становить близько 250,0 тис. грн. Вивільнені кошти заплановано використати на розвиток матеріально-технічної бази дошкільної мережі міста.

Нові котельні працюватимуть на паливі із біомаси та забезпечать повну автономізацію приєднаних споживачів від поставок дорогого природного газу.

З метою економії бюджетних коштів та дотримання відповідного температурного режиму у дошкільних установах у минулому році за кошти бюджету міста було здійснено реконструкцію системи опалення та встановлено нові котли у корпусі №2 ДНВК«Калинонька».

Також здійснено заходи по частковій заміні віконних блоків на металопластикові енергозберігаючі у всіх трьох корпусах ДНВК . Капітально відремонтовано дах, актову залу та побудовано нову каналізаційну систему у корпусі №1 цього ж дошкільного закладу.

Те, що ми сьогодні робимо, – це ще один важливий крок, який наближає нашу країну до енергетичної незалежності. А отримана економія бюджетних коштів буде направлено на покращення умов навчання дошкільнят – запевнив міський голова Ігор Забажан.