Знищемо карантинні організми разом.
16 серпня 2019

Шановні жителі міста Новомиргорода сіл Бирзулове та Лікареве на території нашої області поширено 5 карантинних організмів – американський білий метелик, західний кукурудзяний жук, амброзія полинолиста, повитиця польова та бактеріальний опік плодових. Масового розповсюдження набули 3 види-американський метелик, амброзія полинолиста та повитиця польова. Крім шкоди сільському господарству, ці рослини та шкідник завдають неприємностей і населенню. Усім відомо,що амброзія є сильним алергеном, а гусінь американського білого метелика повністю об'їдає листя на деревах та лякає їх чисельністю. Повитиця польова-рослина-паразит, яка живе за  рахунок культурних рослин, поступово вбиваючи їх. Нагадую, що найефективніше проводити заходи по знищенню амброзії полинолистої до її цвітіння. Павутинні гнізда з гусінню американського білого метелика в населених пунктах найкраще зрізати та знищувати механічно (орієнтована поява II покоління шкідника та утворення павутинних гнізд-друга половина серпня). Вогнища повитиці польової необхідно знищувати разом із рослинами- живителями  (не залишаючи та не розтягуючи рештки, найефективніше застосувати гербіциди, дотримуючись правил безпечного застосування, пестициди та охорони праці, або випалювання вогнища). Новомиргородська міська рада звертається до жителів міста та сіл Лікарево, Бирзулове організувати роботу та вжити невідкладні заходи по знищенню карантинних організмів.

Також нагадую, що відповідно до статті 47 Закону України "Про  карантин рослин" особи, винні в порушенні законодавства про карантин рослин, несуть відповідальність згідно Кодексу про адміністративні правопорушення.

Інспектор з благоустрою

Новомиргородської міської ради                                        І. Приз