Шахтарський гуртожиток – боротьба за нове обличчя міста триває
29 червня 2019

Боротьбу за нове, європейське обличчя Новомиргорода доводиться вести не тільки за допомогою нової комунальної техніки, асфальту та тротуарної бруківки, а й з допомогою судових інстанцій. Історія, а вірніше – трагедія колишнього шахтарського гуртожитку стала вже ˮпритчею во язиціхˮ. Завдання, вирішити якоюсь мірою, намагались усі міські голови. Та видимого зрушення їх зусилля не давали. Ще під час своєї виборчої кампанії я обіцяв вирішити цю проблему. Проте мирні пояснення власнику будівлі, що руїни становлять загрозу для жителів, не привели до бажаного результату. Власником приміщення є ТОВ «Гафса», зареєстроване у місті Стрий. Придбавши будівлю у 2004 році з намірами створити у ньому на першому поверсі офіси, а на решті – житлові площі, фірма так і не спромоглася на реконструкцію. За цей час будівля руйнувалась все більше. Після чисельних, але безрезультативних перемовин, я був змушений вдатись до більш дієвих законних заходів. Адже ефективного адміністративного впливу на таких горе – власників, на жаль не існує. Ідеї штрафувати МП ТОВ «Гафса» за стан території розбилася об законодавчу колізію. Адміністративний протокол заочно у суді не розглядається, він має бути підписаний керівником підприємства. А підприємство зареєстроване у місті Стрий, туди з адмінпротоколами не наїздишся. Тоді я доручив юристам звернутися до суду з іншими вимогами - з позовом, у якому вимагається демонтувати будівлю. Було зібрано чималий пакет документів, який свідчив про те, що будівля становить небезпеку. Зробили кілька обстежень будівлі, щоб довести, що вона руйнується і з кожним роком її стан погіршується. У нашій країні приватна власність недоторканна, проте головною цінністю, відповідно до Конституції, є людське життя. У позові було вказано, що неподалік від будівлі є магазин «Кристал», де часто збирається чимало людей, медична установа, є приватний сектор з повітряними газопроводами. Якщо будівля впаде, то це може призвести не тільки до людських жертв, але й до екологічної катастрофи. Також було виклопотано необхідність призначення судової експертизи будівлі, щоб суд мав достатньо аргументів для прийняття об‘єктивного рішення. І от ситуація з гуртожитком має всі шанси зрушити з місця. Після шести судових засідань, що тривали з липня минулого року, вдалося схилити Новомиргородський районний суд на бік громади. Заочне рішення, яке незабаром вступить в силу, не залишає вибору нерядивим власникам – вони зобов'язані розібрати аварійну будівлю. Що ж, новомиргородцям залишається сподіватись на ефективну та результативну роботу судової системи, яка доведе це рішення до виконання, а на цьому місці з‘явиться щось нове – будівля чи зелені насадження, але вони будуть окрасою міста, а не приводом для цілком доречної стурбованості громадян.