Міська рада перейшла до практичного вирішення проблем водозабезпечення Новомиргорода
25 червня 2019

Про це повідомляє міський голова Ігор Забажан на своїй сторінці у Facebook.

У місті є дві найбільш гострі проблеми. Перша – це стан доріг. І цю проблему ми розпочали кардинально вирішувати. Ми за два-три роки плануємо капітально відремонтувати основні напрямки асфальтобетонних доріг, після чого розпочати ремонт грунтових. І сьогодні вже видно певні результати, до кінця року ситуація ще покращиться.

Не менш важлива друга проблема – це якість забезпечення населення питною водою, особливо це стосується жителів багатоповерхівок. Дана проблема має два фактори. Перший - у літній період майже постійно відсутній тиск води на верхніх поверхах, а також у деяких місцях у приватному секторі, другий – під час ліквідації «поривів» водопровідної мережі під впливом гідроударів вода має приміси мулу (накопичення осаду у системі водозабезпечення), в результаті чого є непридатною для споживання.

Ще майже рік тому я заявляв, що ми цю проблему повинні вирішити. Разом із спеціалістами ми шукали шляхи вирішення цього питання, базуючись на реальних цифрах бюджету та наявних ресурсах і можливостях. І вже в цьому році я гарантую, що жителі міста не будуть відчувати проблеми із тиском води. З міського бюджету було виділено кошти для вирішення цієї проблеми, фінансовими ресурсами також володіє і комунальне підприємство. Ми закінчили підготовчі роботи і перейшли у практичну площину вирішення цього питання. За кошти бюджету міста відновлено нову свердловину в районі хірургічного корпусу, яка не діяла майже 20 років. Також закуплено все необхідне обладнання для відновлення її роботи та нові водопровідні труби для монтажу системи водопостачання.

Наразі силами комунального підприємства проводяться відповідні монтажні роботи. Завдяки цьому найближчим часом проблему з тиском води у місті буде назавжди вирішено. Паралельно проводяться роботи щодо відновлення нової свердловини у північній частині міста, що дасть можливість стабілізувати тиск води у мікрорайоні Златопіль.

Другим етапом покращення якості водопостачання у місті є відновлення та заміна застарілих водопровідних магістралей. Для вирішення цієї проблеми ми вже проводимо відповідні підготовчі роботи, які заплановано частково виконати уже у цьому році. У наступному році міською радою заплановано, після вирішення питання з тиском води, поетапну заміну системи водопостачання міста. І як я вже зазначав – це необхідно зробити як найшвидше, і ми це зробимо.