МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА В ДІЇ
14 травня 2019

В рамках програми «Зробимо разом Новомиргород європейським містом» з метою охорони громадського правопорядку та збереження об’єктів благоустрою в місті Новомиргороді створено муніципальну варту. Основне завдання працівників служби – у вечірній та нічний час здійснювати профілактичні заходи та забезпечувати контроль за дотриманням громадянами правил поведінки в громадських місцях та недопущення проявів вандалізму. Муніципальна варта тісно співпрацюватиме з місцевим підрозділом поліції. Кількісний склад варти - дві одиниці. Найближчим часом, за потреби, підрозділ буде ще кадрово підсилено. Працівників служби забезпечено необхідним форменим одягом, засобами захисту, автотранспортом. В літній період патрулювання в місті переважно буде здійснюватись із використанням не тільки автотранспорту, а й в пішому режимі та з використанням велосипедів, що є сьогодні досить популярним у європі. Муніципальні варти вже створені в багатьох великих містах України. У нашій області, не рахуючи міст обласного підпорядкування, ми перші які змогли зробити це незважаючи на те, що законопроект «Про муніципальні варти», який мав би регламентувати їхню діяльність, лежить не ухваленим у Верховній Раді з 2015 року.

(Муніципальна варта — це орган в системі місцевого самоврядування, що планується до створення, з метою забезпечення на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної ради, охорони громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян та утримується за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету).