У Новомиргороді відбулись заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Європі
10 травня 2019

8 травня, у Златопільському парку біля пам’ятника загиблим воїнам традиційно зібрались громадяни міста та молодь.
- “ За роки війни Україна втратила мільйони своїх синів і дочок. Вічна слава усім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду і негараздів. Низькій уклін від усіх нас тим, хто віддав власне життя за щасливе майбутнє своїх нащадків. Кожного дня, розбудовуючи наше рідне місто, ми повинні це пам'ятати та усвідомлювати свій громадянський борг передстаршим поколінням”.   По завершенню офіційної частини патріотичні вірші декламували вихованці ДНВК “ Калинонька ” , учні міських шкіл. Колективи міського будинку культури “Гуляйполе ” та “ Акорд ” виконали ряд пісенних творів зі свого репертуару на тему трагічних подій періоду Другої світової війни.
Цього ж дня разом з головою міської ради ветеранів відвідали ветеранів, що проживають на території міської ради та вручили їм продуктові набори. У селах міської ради Лікарево та Бирзулове разом зі службовцями виконкому було покладено вінки до підніжжя пам'ятних знаків на могилах загиблих воїнів.

9 травня заходи розпочалися з урочистого покладання квітів до стели Мати Батьківщина. У церемонії  взяли участь представники влади, вихованці навчальних закладів міста та громадськість.
         Після урочистої частини та виступів офіційних осіб заходи було продовжено на центральній площі міста. Там новомиргородці прослухали виступи колективів міського Будинку культури, позмагались у виконанні легендарних пісень часів Другої світової та посмакували “солдатською” кашею.
         Разом з усім українським народом новомиргородці переосмислюють значення цієї найтрагічнішої сторінки у нашій історії, але свято бережуть та передають молодшому поколінню вічну пам'ять про Героїв, що ціною власного життя подарували нам майбутнє.