Благоустрій це справа кожного
14 березня 2019

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту.Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота міста – оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості. Це показник рівня участі міської громади у вирішенні проблем та перспекти в розвитку сфери благоустрою та комунального обслуговування населеного пункту.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень місцевих рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів. На виконання цієї вимоги закону рішенням Новомиргородської міськоїради №69 від 20.01.2016 року було затверджено Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території міста Новомиргорода, сіл Лікареве, Бирзулове. Зазначеним документом визначено обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб та громадян у сфері благоустрою, з метою забезпечення утримання території Новомиргородської міської ради у чистоті й належному стані.
Статтею 152 Кодексу України  про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.). Відповідно до ст.255 Кодексу протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи органи внутрішніх справ. Слід зазначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення відмінено такий вид відповідальності як попередження.  Порушеннями правил благоустрою вважаються - не належний санітарний стан територій; влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на території міста, прилеглій та дворовій території (до уваги – особливо в районі приватного сектора); самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв; відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами; несвоєчасне косіння об`єктів  рослинного карантину, забур’яненість; відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги; виконання робіт з благоустрою міста без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного ордеру, погодженого відділом комунального господарства; відсутність огорожі на місці розриття; відсутність освітлення місця розриття у нічний час на тротуарах, проїзній частині вулиць і площ; відсутність урн для сміття; незадовільний зовнішній вигляд та технічна несправність постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож тощо. Згідно перспективного плану міська рада в 2019 році планує провести вуличне освітлення по вулицях Іллінська, Зоряна, Григорія Тайга, В.Чорновола, Транспортна, Бродських, Шевченка. Просимо громадян, керівників підприємств, установ та організацій міста по новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність і дотримуватись Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території Новомиргородської міської ради. Також звертаємось до громадян міста та сіл попідрізати гілля з дерев яке нависло на вулиці біля своїх домоволодінь, що заважає руху транспорту та розчистці доріг від снігу в зимовий час.

Інспектор з благоустрою міської ради                                І. І. Приз