У Новомиргороді продовжують реалізовувати заходи “ Безпечне місто ” передбачені програмою міського голови Ігора Забажана
6 лютого 2019

Центральна частина Новомиргорода, де діє обмеження на рух автотранспорту, повинна стати безпечною для пішоходів. Саме тут, на прилеглій до  центрального парку території,  масово прогулюються батьки з дітьми та відпочиває молодь. Таке завдання  визначив міський голова І.В.Забажан у своїй програмі розвитку Новомиргорода - ˮ Зробимо разом Новомиргород європейським містом ˮ. З 2016 року  ˮ Безпечне місто ˮ  наповнюється реальним змістом. А мешканці районного центру кожного року пересвідчуються   у виконнані даної обіцянки.

Тривають роботи по улаштуванню пішохідних переходів із застосуванням перешкод типу "лежачий поліцейський". Наразі біля десяти таких конструкцій вже виконують свої функції, в першу чергу біля закладів освіти та охорони здоров'я.

Обладнання пішохідних переходів, окрім "лежачих поліцейських",  передбачає  встановлення відповідних дорожніх знаків та розмітки у повній відповідності до вимог законодавства.

Для заміни існуючого комплекту дорожніх знаків, які в більшості своїй вже вичерпали строк експлуатації та не оновлювались роками, міський голова розпорядився закупити понад 140  нових конструкцій.

Як згадувалося вище, окремої уваги потребує пішохідна зона у центрі міста. На жаль,  кількість водіїв, що нехтують попереджувальними знаками тільки зростає.

Міською владою було прийнято рішення  радикально змінити ситуацію. Щоб забезпечити безпеку пішоходів та збереження нового покриття площі були встановлені бетонні обмежувачі та металеві боларди.

Додатково, по периметру встановили відеоспотереження, яке дозволило притягати до адмінвідповідальності водіїв – порушників.

Для цивілізованого та сучасного регулювання в'їзду – виїзду транспортних засобів, які мають на це право відповідно до вимог ПДР, закуплено та введено в дію спеціальне обладнання.

З 6 лютого в'їзд до пішохідної зони у Новомиргороді будуть регулювати спеціальними конструкціями – автоматичним шлагбаумом з електронним керуванням.

Пульти дистанційного керування отримали громадяни, які проживають в зоні дії обмеження та адміністрації установ, організацій і спеціальних служб.