Новомиргородська лава – парасолька. В Україні, ймовірно, лише дві такі
8 листопада 2018

Міський голова Ігор Забажан повідомив про встановлення на центральній площі чергової інсталяції –гігантської парасольки. Раніш було встановлено ˮ Лаву закоханих ˮ. Обидва об'єкти відразу стали надзвичайно популярними серед відпочиваючих на площі місцевих мешканців. Особливо як місця для оригінальних світлин.

Ексклюзив новомиргородської  лави - парасольки в тому, що в Україні ,ймовірно, лише дві такі.

У 2016 році таку туристичну родзинку отримав Кам'янець – Подільський. Та їхня парасоля спочатку була  ˮ сонячною ˮ , бо мала пристрій для зарядки гаджетів від енергії сонця. На жаль, від проявів вандалізму страждає не тільки благоустрій Новомиргорода. Наразі, кам'янчани та туристи  вже не мають можливості безкоштовно заряджати свої електронні пристрої від чотирьох USB - портів. Тому просто відпочивають у затінку, милуючись краєвидами каньйону.

До речі, інсталяція у Кам'янці обійшлась місту у немалу суму – 50 тисяч гривень. Новомиргородські  ж майстри – умільці, ( а виготовленням займались перший заступник міського голови та начальник підрозділу з благоустрою ) подарували громаді конструкцію майже задарма. Адже  витрачали тільки залишкові матеріали та власний час.

Тема парасольки у дизайні міського середовища доволі популярна. Так у Дніпрі є сімейна лава з парасольками, подекуди парасолі підвішують над алеями, як у Житомирі, використовують у інших малих архітектурних паркових композиціях, то що.