У Новомиргороді вже накладено перші штрафи за спалювання листя
24 жовтня 2018

На виконання розпорядження міського голови у Новомиргороді  працює мобільна група, до якої входять представники міської ради та правоохоронних органів. Мета – припинити повальне спалювання рослинних решток однією частиною населення і захистити права іншої частини  на чисте повітря.

         Комісія відстежує порушників пересуваючись містом та реагує на дзвінки небайдужих громадян, складає протоколи та проводить роз’яснювальну роботу. Масштаб лиха вражає –  щовечора місто тоне в димовому смозі, видимість місцями падає до кількох метрів.

         ˮ Всього за декілька годин рейду у вечірній час  складається  до десяти протоколів. 

         Ще частіше нам приходиться обмежуватись першого разу попередженням. Адже  штраф, у випадку мінімальної пенсії, може залишити пенсіонера без засобів до існування. 

Більшість громадян обіцяє не палити надалі, пояснюючи свій вчинок  тим , ˮ що всі палять, і я палю ˮ. Дивує позиція жінок у поважному віці, які не зважають на шкідливість диму хворим на астму та недуги дихальних шляхів. Цілком ймовірно може статись так, що саме ваші внуки , у іншому кінці міста, цілу ніч будуть дихати чадом.  Місто розташоване у западині, при тихій безвітряній погоді усі ми опиняємось у газовій камері, дим заповнює її як чашу.  Концентрація така , що інколи вивішена білизна на ранок  тхне димом так, що її потрібно повторно випрати.    

           Дехто не жаліє навіть себе у цій затятості. Так, громадянка Н., маючи проблеми з ногами, винесла , за її словами, з двору 35 лантухів горіхового листя і спалювала його вже на вулиці. На зауваження, зі сльозами на очах скаржилась на те, що немає де його подіти – комунальники не беруть, компост не потрібен. А сили винести ˮ камаз ˮ  листя на вулицю є.ˮ   – інспектор з благоустрою міської ради І.І.Приз емоційно ділиться враженнями після рейду.

                                                    ***

         Новомиргородська міська рада наполегливо застерігає громадян Новомиргорода від спалювання сміття та листя і попереджаєпро штрафи. Розмір штрафу становить від 340 до 1360 грн. 

При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом у повітря вивільняються пестициди і радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. 

Нерідко разом із листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря пилом, оксидами азоту, важкими металами, чадним газом та канцерогенними сполуками.

 Екологи підрахували, що тонна листя, щотліє – це 30 кілограмів чадного газу. Те, що цілий рік викидали автомобілі, ми вдихаємо разом з димом від вогнищ протягом осіннього періоду.
          У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що може викликати у людини ракові захворювання.

Крім того, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згорають корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів,  верхні частини їх коріння; у 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. 

          Спалювання листя заборонене Правилами благоустрою міста  не лише  на прибудинкових територіях, а й на присадибних ділянках. 

         Найкращим способом утилізації органічного сміття ( листя, гілки, харчові відходи ) є компостування. 

Зменшуючи  кількість сміття, яке потрібно вивозити комунальникам від Ваших домоволодінь ви економите не тільки свої власні, а й громадські кошти.

А це додаткові майданчики, дороги , тротуари, що фінансуються з міського бюджету.


keyboard_arrow_upkeyboard_arrow_down