Мото-рок-фестиваль “Сила Нації -2018”
30 липня 2018

Про життя байкерів нам простим смертним можна тільки здогадуватися. І ніхто не знає хто вони і чим вони живуть (окрім обраних, яким ці таємниці відкрили). Хоча у миру байкери – такі ж люди, як ми з вами. Вони працюють і розважаються, закохуються і створюють сім’ї.

 Та все ж вони відрізняються від інших. Адже їхнє хоббі - це водночас їхнє життя. Навчитись їздити на мотоциклі може майже кожен, а ось сконструювати мотоцикл із старого МТ (дніпро) або «Урала» чи іншого мотоцикла – мистецтво. На створення одного мотоцикла  - «шедевру», йде від місяця до трьох і більше років. Усе залежить від коштів, часу і що головне - бажання.

Думка: «А хто ж вони насправді?» з’являється як тільки побачиш байкера. Зазвичай, зовні – це людина з ніг до голови одягнена в шкіру. І на противагу побутуючій думці, що це спосіб виділитися, насправді це лише прозаїчна необхідність, щоб вберегтися від негоди.
       Що потрібно щоб стати байкером? Для цього замало придбати просто мотоцикл і шкіряний одяг.

 Байкером потрібно народитися. Байкер – людина, що вдень заробляє гроші, а ввечері (крутить гайки ) або відпчиває з друзями ( до речі, не обов’язково таким ж як він ). Він може ремонтувати свого коня, стоячи одним коліном в болоті, за інструмент йому слугують підручні засоби, але він ніколи не покине в біді свого «друга». Не тому, що той дорого вартує, а тому, що в нього вкладена  частинка його душі. Невід'ємною ж частиною байкерського стилю життя є подорожі та відвідування різноманітних злетів та фестивалів.


Як багато, друзі, ви знаєте мото – рок - фестивалів? Мабуть тим, хто полюбляє гарцювати на “залізних конях”, таких фестивалів відомо чимало. Адже з кожним роком в Україні кількість подібних заходів набирає все більших обсягів. А от мото - фестивалів, де сам міський голова пригощає смаколиками всіх присутніх, навряд чи знайдете.

МОТО-РОК-ФЕСТИВАЛЬ “СИЛА НАЦІІ” – це місце, де всі рівні і об’єднані однією метою: насолоджуватись кожною хвилиною, проведеною на фесті, під звуки запальної рок-музики та гарчання “ металевих друзів ”.

МОТО-РОК-ФЕСТИВАЛЬ “СИЛА НАЦІІ” проходить на мальовничому березі річки міста Новомиргород, Кіровоградської області (111 км від м.Черкаси). Цього року він тривав цілих три дні. Заплановано було, що протягом них  відвідувачів чекатимуть різного роду розваги, конкурси, і змагання, виїзд мотоколони до центру міста.  А, головне, це абсолютно безкоштовний рок-концерт, на якому 7 українських гуртів не дадуть згаснути запальному настрою та зарядять позитивною енергетикою на цілий рік до наступного фестивалю.

Організаторами фестивалю є досить відомі люди, яких у колі байкерів зустрічають привітно та радісно. Це VALERON LISUN – громадський діяч, шоумен, стронгмен та байкер, а також Віта Ярмолюк, відомий фотограф та керівник агенції New Name agency. І безперечно людина, яка вдихнула життя у цю колись просто ідею , - міський голова Ігор Забажан.

Тож давайте поглянем, що ж там такого відбувалось  захоплюючого? Що  не дозволить нам відмовитись відвідати МОТО-РОК-ФЕСТИВАЛЬ “СИЛА НАЦІІ” надалі ?

Організація таких заходів передбачає реєстрацію учасників на в'їзді. Зустріч гостей неможливо уявити без хліба – солі, а смак   українського хліба  як найкраще гармонізує зі свіжим салом та солоними огірочками. Реєстрація ведеться з метою утримання подальшого контакту з учасником фестивалю.

Для цього на в'їзді працював намет.

Цьогоріч близько 140 байкерів зареєструвались офіційно. Хоча реально їх було більше, про що свідчило величезне наметове містечко, що розмістилось на півгектарній площі старого горіхового саду.

На місці проведення фестивалю підрозділом з благоустрою було впорядковано територію, розміщено туалет, вмивальники, літній душ, навіс для вживання їжі. Окрім згадуваного наметового містечка, значно більшу ніж минулого року  площу зайняли торгівельні точки. Прилуки, Київ, Дніпро, Івано - Франківська область, ятки з Малої Виски та Новомиргорода – вражає географія регіонів звідкіля приїхали бізнесмени на новомиргородський фестиваль.

Як ми вже згадували байкерську культуру можна зрозуміти лише зсередини. Просте спілкування зі своїми колегами, посиденьки у колі друзів десь далеко від турбот, залишених за сотнями кілометрів доріг, як неймовірно це звучить, для байкера дорожче ніж будь-які готелі світу.    Часто запитують – а для чого цей фестиваль Новомиргороду. Безперечно він не має комерційного зиску на цей момент. Але будь-яке місто прагне зацікавити потенційних туристів, які витрачатимуть кошти у місті, проводячи своє дозвілля на різноманітних заходах. На початку розвитку такі заходи  мають на меті популяризацію території, заохочення уваги інвесторів до вкладень у інфраструктуру.

А поки що організатори новомиргородського Мото – рок - фесту " Сила нації " стикаються з типовими труднощами першопрохідців – проблема коштів, недостатня інфраструктура, тощо. Навіть погодні умови, які грають ключову роль для успішного проведення масових заходів на свіжому повітрі, як минулого так і нинішнього року, не на жарт ставили під сумнів саму можливість проведення  фестивалю.

Незважаючи  на те, що для проведення фестивалю вибрали розпал традиційно жаркого і спекотного літа, воно саме цього року видалось надзвичайно дощовим. І безпосередньо, у самий важливий відрізок фестивалю – ніч з суботи на неділю, учасники побачили абсолютно всі можливі погодні катаклізми – від зливи, граду і вітру до неймовірно душної вологої спеки.

         Тому, з міркувань безпеки, адже грунтові дороги миттю стали слизькими як лід, вирішили не проводити змагання між байкерами та виїзд мотоколони на центральну площу міста. Всупереч усьому,завдяки настрою та вмінню протистояти незгодам цих мужніх хлопців на залізних конях, фестиваль гудів і жив своїм життям, відновлюючись після кожного удару стихії.

         Концерт розпочався надвечір 28 липня, як тільки злива перейшла у невеликий спокійний дощ. Така кількість різнопланових колективів додала настрою присутнім, адже серед композицій були і романтичні треки для двох, і танцювальні, і відверто важкі рокові гітарні партії.

Про самі гурти варто дати додатковий матеріал. Адже багато місцевих мешканців, наприклад, не уявляли, що у Новомиргороді є гурт FUNDIRE, який нічим не поступається гостям з великих міст нашої батьківщини у плані звучання, епатажу та майстерності гри.

         А якого рок – шанувальника могли залишити байдужим якісні кавер-версії від колективу з Кропивницького МETALL INVASION . Гурт завоював прихильність та визнання вже не в одному місті нашої держави. Учасники проекту, ніби живуть композиціями своїх кумирів, з такою непідробною щирістю та драйвом виконуючи сингли Metallica.

Інший по своїй звуковій стилістиці, проте не менш цікавий гурт KIRIK. Виконуючи alternative rock, у своїй творчості музиканти поєднують милозвучні мелодії, ліричні тексти та гроул. Позаду KIRIK має виступи на фестивальних сценах України, участь у живих відборах фестивалів Тарас Бульба та My Fest, стає півфіналістом відомого Dockers Rock Battle, та дарує слухачам свій дебютний ЕР «ВІДКРИВАЙ».

Заснований в 2009 гурт LAST WANDER оригінальний своєю таємничістю та загадковістю. Ще б пак, адже для своїх композицій хлопці вибрали досить оригінальний стиль виконання – Viking Power Metal. У піснях LAST WANDER йдеться про життя та походи славнозвісних воїнів-вікінгів. Комірчина досягнень гурту містить вже два альбоми, студійний та демо-версія, виступи на численних метал-концертах та фестивалях. Наразі ж гурт працює над новим альбомом та планує зйомки кліпу. І тут ми можем побажати музикантам лише успіху та наполегливості у досягненні поставлених цілей.

Ось ці вище згадані гурти, а ще Марічкин Макогон, Slash Razboy, Чорне Сяйво розважали  глядачів протягом усього вечора 28 липня.

         Глибоко за північ, після дисткотеки   наметове містечко спочивало у відблисках поодиноких багать.

         Сувора погода теж втомилась. З приводу природних негараздів, що переслідують фестиваль виникло багато теорій, що обговорювались у компаніях. Від банальної – обрати інше місце і до напів - жартівливої  - запросити екстрасенсів, можливо місце незвичайне. Ну і зовсім у жарт – Зевс напевно лютий байкер, і на своїх громових колісницях  не пропустив поки що жодного новомиргородського Мото – Рок – фесту.

         Та ніхто заперечити не зміг того, що Мото – рок – фест "Сила нації" у Новомиргороді  не дасть сумувати нікому.

         Його створили однодумці, для  яких не існує безвихідних ситуацій, адже разом вони - "СИЛА НАЦІЇ !!!"


keyboard_arrow_upkeyboard_arrow_down