У Новомиргороді відбулися урочистості з нагоди Дня міста гірників
17 липня 2018

Це свято, що вшановує дві визначні події у історії Новомиргорода: початок нової доби у розвитку міської громади, який співпав з початком видобутку ільменіту компанією ТОВ ВКФ  "Велта " та, власне, дату  заснування Новомиргорода - 1740 рік  – початок заселення цих земель. 

Об'єднання свят було невідворотне. Адже компанія, яка сповідує відкритий та соціально відповідальний бізнес  стала головним сподвижником успіхів новомиргородської громади у розбудові своєї території. Офіційний соціальний факт – лист компанії просто вражає – 19 млн.грн освоєно на Кіровоградщині загалом,  з них, до кінця 2018 року,  у розвиток інфраструктури Новомиргорода   буде вкладено  6 млн. грн. Варто зазначити, що це добровільні соціальні інвестиції компанії. А ще 100 млн.грн. податків надійшло до бюджетів різних рівнів.

Коло друзів міста постійно розширюється - приклад найбільшого підприємства району почали наслідувати  інші – ПСП «Бирзулове» (керівник Василь Крикотненко), СТОВ «Агролан» (керівник – Віталій Снісаренко), ТОВ «Прищепівка» (керівник Микола Свистунов), "I&U group" (концерн Сергія Тарасова), СТОВ «Правда» (керівник Іван Онищенко). Беззаперечно, що каталізатором процесу стала  ініціатива міського голови Ігора Забажана, який підписав з компаніями Меморандуми про соціальне партнерство.

Тому свято це  масштабом своїм виходить далеко за межі міського. Настільки, що у Новомиргород приїжджають на День міста гірників люди не лише з усього району, а й з сусідньої Малої Виски, з Кропивницького, Черкас та населених пунктів, які розташовані набагато далі.  

І кожного року з‘ясовується, що місто вражає гостей новими й новими цікавинками. Так було цьогоріч, і… (як запевнили під час офіційних вітань керівники соціально відповідповідальних бізнес структур та міський голова) буде й надалі.

Локація : центральна площа.

Баскетбольний ринг спортивного фестивалю "Сила нації "

 

 15 липня о 10 годині ранку на баскетбольному ринзі, що розташувався на самій центральній площі вже розігрівались новомиргородські команди.Нагадуємо: мова йде про стритбол – різновид баскетболу, гру, у якій задіяно дві команди 3х3 (може змінюватись), що грають  на два , або одне кільце.

Невіддільною частиною стритболу, що вирізняє її від баскетболу, є заохочуване виконання трюків з м'ячем під час гри та різноманітних слем-данків (slam dunk). Іншою особливістю стритболу є можливість «грубої» гри, тобто використання деяких силових прийомів та відволікальних маневрів для проходу до кільця суперника. Тому змагання ці надзвичайно видовищні і напружені. Вже існує федерація України, а молодіжні команди з Новомиргорода активно беруть участь у різноманітних турнірах, за сприяння міського голови та засновника фестивалю "Сила нації " Валерія Лісуна.

Популярність стритболу у місті зростає і турнір став вже традиційним заходом на Дні міста гірників.

Отже після реєстрації команд розпочались змагання заявлених команд.

Стимулювала боротьбу наявність призового фонду. Цього року огранізатори особливу увагу присвятили жіночому баскетболу – участь брали 4 місцеві команди, краща з яких одержала приз 1,5 тисячі гривень. Краща чоловіча команда одержала приз у 1000 гривень. Приїжджі команди – це були професіонали – змагалися за призовий фонд 2 і 1,5 тисячі гривень.

Переможців конкурсів слем-данків та кидків за 30 секунд міський голова нагороджував  безалкогольними напоїми. До речі, в конкурсі на кількість влучних кидків за 30 секунд переміг новомиргородський спортсмен Олег Кваша.

Майстерність наших баскетболістів за останні кілька років значно підвищилась. Цього року два спортсмена з Новомиргорода брали участь у конкурсі слем-данків. А це вважається одним з найскладніших конкурсів.   

Стритбол серед новомиргородської молоді стає все популярнішим – і це чудово.

Турнір завершився фінальними іграми що розпочались о 17 годині.

Чотирилапі спецназівці. 

О 17:30 на площі вишикувалась шеренга, яку відразу обступили глядачі - таких артистів під час свята у новомиргороді ще не було. Кіровоградський спортивний клуб Товариства сприяння обороні України представив показовий виступ службових собак. Чотирилапі спецназівці демонстрували зразковий вишкіл у декількох дисциплінах. Спочатку виконання стандартних команд : "Сидіти", "Лежати", "Поруч" та інших. Потім – захист господаря. І це вже було  не для слабких нервів. Адже собаки, вага окремих з яких наближалась до ваги середнього чоловіка, цілком всерйоз боролись з людьми озброєними ножем та пістолетом, протистояли одному чи двом нападникам відразу. Лише відповідна захисна амуніція перешкоджала нанесенню загрозливих травм кінологам, що виконували роль порушників.

Після цього наші брати наймолодші, вже як зірки,  мали виснажливу селфі - сесію з новомиргородцями, що були захоплені  видовищним виступом.

         Своє вміння протистояти у двобої з нападниками та володіння прийомами самозахисту показали фахівці Центру оперативно – тактичної підготовки "Цитадель" ТСО України.

Локація : центральний парк.

Відкриття другої черги парку.

         О 10 ранку розпочався найочікуваніший захід програми  - відкриття другої черги центрального парку.

Парк європейського зразка на місці, яке ще кілька років тому попри наявність дикорослих дерев взагалі не мало статусу зеленої зони, вирішила подарувати місту  компанія «Велта». Поступово приклад найбільшого підприємства району почали наслідувати й інші – ПСП «Бирзулове», СТОВ «Агролан», ТОВ «Прищепівка» , ТОВ «Новомиргородський цукор», СТОВ «Правда». Значний обсяг робіт в прцесі реконструкції фінансувала міська рада у відповідності до програми міського голови Ігора Забажана "Зробимо разом Новомиргород європейським містом".

 Тож реконструкція просувалася досить динамічно. Втілений задум вражає нетиповими рішеннями – у центрі Новомиргорода є лавандові алеї, об‘єкти геопластики ( пагорби, тунелі), оригінальні декоративні рослини – наприклад, вейгела, яка квітує кілька разів протягом року, гортензії, червонолисті клени.

За це літо Новомиргородський парк змінився ще більше - вже на сьогодні висаджено більше 300 декоративних кущів, прокладено більше 4,5 км труби для поливу газону, зроблено клумбу і заквітчано центральну алею.

Нічне освітлення, ще більше смарагдового газону та прохолода зволоженого повітря, різноманітні куточки з новими парковими композиціями та вінтажними скульптурами – кулі – фонтани та велосипед  - клумба.

Парк  вже приваблює численних відвідувачів. Сюди приходять, щоб сфотографуватися в день весілля чи з іншої нагоди. Та насправді це ще тільки заготовка під парк, хоча  усі  вже зараз щиро захоплюються побаченим тут. 

Вповну  оцінити все зроблене можна буде через 3-4 роки, коли увійдуть в силу кущі й дерева. Парк виглядатиме значно краще, ніж зараз. Просто всі добрі справи потребують часу на втілення.

У цьому новомиргородці вбачають і філософський аспект. Парк народжується і зростає на їх очах, як дитина.  Колись покинуті та недоглянуті стежки перетворюються на зручні широкі алеї для прогулянок, а засмічений голий грунт  на соковиту зелень молодої трави та квітучі поляни.

Тут бавляться зовсім маленькі новомиргородці, які зростатимуть разом з парком. Чарівні випускниці садочків та шкіл обирають парк для святкування "останніх дзвоників". Дорослішають  діти, дорослішають дерева.

Важливо щоб вони дбали і берегли майбутнє своїх нащадків, як це робить сьогодні компанія "Велта" та міська влада. Хто ж їм про це нагадуватиме ?  Наш новий центральний європейський парк.

Вірте в себе, перемогти може кожен!

Та повернемось до нашого свята. "Велта" подарувала  дві подорожі - Європою та Україною. Кожен міг взяти участь  у розіграші та перемогти! Для цього вимагалось сфотографуватись на фотоалейці «Подорожуй Європою», яку оформили організатори у парку.   Викласти фото у соцмережі з хештегом #ДМ2018.  Потім підписатися на  сторінку в ФБ «Виробнича компанія Велта».  Показати фото адміністратору проекту  в палатках "Велта"  та заповнити анкету, яка прийме участь у  розіграші путівок.
          І от о 20:00, на головній сцені місто  дізнається  імена трьох переможців! Чому трьох? Тому що окрім путівок «Велта» мала ще один сюрприз – смартфон.

Та це буде вже ввечері на центральній площі.

Ти – серце міста !

А на алеях парку  до 17 години ще вирувало свято. Арт - об'єкт "Серце Новомиргорода"  своїми руками створили новомиргородці. Різнокольорові відбитки як підписи залишились на великому серці Новомиргорода. Кожен вкладав свій сенс у акцію. Можливо хтось загадував бажання, для дорослих це була як гра, а для когось зовсім маленького це був перший прояв творчості.

Кінотеатр простонеба !

Прихильники кінематографу у цей час просто переглядали фільм у літньому кінотеатрі. Так, саме так. Посеред зеленої галявини на газоні у зручних кріслах. Це лише новомиргородський парк надає таку можливість – великий екран, свіже повітря, твої друзі поруч. А для розминки – зовсім недалеко, через алею, можна взяти танцювальний майстер – клас. Вже вмієш добре танцювати!? Ну якщо ти з "Тріумф денс" наприклад. Ну тоді - пілатес чи ZUMBA.

Пілатес — комплекс фізичних вправ, винайдених на початку XX століття німецьким спортсменом Джозефом Пілатесом, метою яких є розвиток гнучкості всіх м'язів тіла. Система являє собою поєднання йоги, балету та ізометричних вправ. ... Особливо популярним пілатес є у Німеччині, Великій Британії та США.

         Зумба — це популярна в Європі і США різновид спортивних танців. В її основі лежить фітнес, або, простіше кажучи, аеробіка.

Ось так, зовсім по європейськи релаксували наші юні новомиргородці.

Парк же європейський.

Світ моїх захоплень.

Та свято все ж українського міста. І української автентики вистачало теж. Нема рівних українцям у народній творчості.   Представили городянам та гостям міста свої вироби місцеві та приїжджі майстри. Зокрема неабияку активність проявили викладачі Районного центру дитячо-юнацької творчості, прихожани Української автокефальної православної церкви, художниця Надія Мовчан, кондитер Інна Паршина, майстер з бісероплетіння Ольга Коваленко.

Дитяча зона. Куди зникають діти ?

         Кажуть свято поставило рекорд по кількості загублених дітей. Ведучий центральної сцени враз по раз оголошував чергових знайд. Хоча як подивитись – діти на святі були цілком при справі, а от   батьки могли і загубитись? Очманіти від запаху шашликів наприклад. Чи не впізнати свою дитину після дитячої зони у аквагримі. Зайшов  Іванко, вийшов котик ? Де моя дитина? Аніматори дійсно були на висоті, і дітлашня забувала про все на світі. Особливо про "Тримай маму за руку!"

Що за свято без параду?

         Навряд чи можливо було загубити дитину на конкурсі візочків. Адже там кожен транспортний засіб мав свій впізнаний дизайн. Тут і концепт  суперкара, українська хата, торт,  трибуна депутата. Ну хто з батьків про що мріє, те й ліпив. Та креативу у всіх було вдосталь і всі заслуговували на перемогу.Тому журі після тривалої дискусії таки визначило переможця – візок оформлений під стилізовану українську хату. Міський голова вручив переможцям, а це подружжя Коломієць, дитячий велосипед, а іншим учасникам солодкі заохочувальні призи.

        

Локація : центральна площа.

Працює головна сцена свята.

 З 18 : 00 вона належала колективам та солістам з нашого міста, артистам з Капітанівки та Панчевого. Як і увага глядачів, які переглянули прекрасні виступи «Тріумф-денс», «Денс ловерс», еквілібриста Станіслав Павленко, вокального ансамбля «Акорд», «Гуляйполе» та «Криниченька».

Отримали свої нагороди переможці номінацій : "Новонароджений новомиргородець", "Новостворена пара", та  "Найуспішніша молодь".

0 19:40 на сцену вийшли офіційні особи : міський голова І.Забажан, голова обласної ради О.Чорноіваненко та керівники компаній та агроформувань, що допомагають місту стати європейським.

Прикладно, що  окрім слів щирих вітань від керівництва соціально відповідальних компаній ( А.Бродський, В.Крикотненко, М.Свистунов, В.Снісаренко та інш.) та голови обласної  і міської ради новомиргородці почули і конкретні плани майбутніх проектів, що покликані відродити славу Новомиргорода – міста гірників.

Я щиро вдячний бюджетоутворюючому підприємству ТОВ ВКФ «Велта» за потужну підтримку, яку повсякчас відчуває місто, – зазначає міський голова Ігор Забажан. – Ми налагодили успішну співпрацю у форматі «Влада – громада – бізнес», і з кожним роком працюємо все ефективніше. До кінця цього року ми вирішимо проблеми з водопостачанням. Ми працюватимемо, щоб кожен житель відчував комфорт у рідному місті.

Багато років тому я стояв на цій сцені й казав, що ми зайшли у Новомиргород надовго і всерйоз, – зазначив у привітанні генеральний директор ТОВ ВКФ «Велта» Андрій Бродський. – І зараз видно ефект від нашої діяльності. День міста гірників став надзвичайно важливим святом. Та треба нагадати, що насправді назва професійного свята звучить як День працівників гірничодобувної та металургійної промисловості. Нам часто дорікають, що ми добуваємо сировину – і досі не переробляємо її. Ми створили власний науковий центр, який завершує розробку новітньої технології переробки ільменіту. І незабаром – приблизно через два роки – на Новомиргородщині з‘явиться нове переробне підприємство. Одночасно ми вели й будемо вести надалі соціальну діяльність. Зараз свято проходить на площі, у реконструкцію якої вклала кошти «Велта». Два роки підряд ми фінансуємо реконструкцію парку, а за найближчий рік маємо намір її завершити повністю. Обов‘язково у парку буде зона, присвячена героям АТО – людям, які віддали життя за наш спокій. А ми маємо про це пам‘ятати – й рухатися вперед. Зі святом вас!

ТОВ ВКФ «Велта» – це 60% надходження податку на доходи фізичних осіб у бюджеті Новомиргородського району та 15% надходження цього податку в бюджет Кіровоградської області, – зазначив голові Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко.

Гірники підтримують місто, але й аграрії не стоять в стороні, – зазначає керівник ПСП «Бирзулове» Василь Крикотненко. – Разом зможемо більше. Віка вам, добра і мирного неба!

 І в знак того, що в області визнають здобутки як самого міста, так і головного підприємства району, голова  обласної ради нагородив низку працівників міськради та ТОВ ВКФ «Велта» грамотами й подяками облради.

Зокрема від міської ради грамоти й подяки нагороджено:

 Колектив - господарської групи апарату виконавчого комітету Новомиргородської міської ради, МУХАМЕТОВА Сергія Юрійовича-майстра по благоустрою господарської групи апарату виконавчого комітету Новомиргородської міської ради, НЕЖЕВЕНКА Олександра Анатолійовича -начальника відділу містобудування, житлово-комунального господарства та земельних питань апарату виконавчого комітету Новомиргородської міської ради, СИПЛИВУ Тетяну Леонідівну-робітника господарської групи апарату виконавчого комітету Новомиргородської міської ради, ЛУКИЧА Юрія Валентиновича – водія  аварійно-ремонтної машини комунального підприємства “Новомиргородські муніципальні інженерні мережі”, СІКАЧ Раїсу Михайлівну – архітектора  міста відділу містобудування, житлово-комунального господарства та земельних питань апарату виконавчого комітету Новомиргородської міської ради, ШАПОВАЛ Галині Іванівні-помічнику вихователя дитячого навчально-виховного комплексу (ясла-садок) “Калинонька”.

        Найцікавіше і інтригуюче дійство розпочалось після офіційних вітань.Це розіграш подорожей .

Учасницею, яка набрала найбільшу кількість лайків в соцмережі «Інстаграм», стала Каріна Голенко, саме вона одержала сучасний телефон.

Подорож Україною довго не виходило розіграти, бо люди подали заявки, але на розіграш не з‘явилися. Врешті путівка дісталася Єлизаветі Мартиновій. А от подорож Європою розіграли відразу – новомиргородська артистка Анастасія Рибалко була біля самісінької сцени і вже через хвилину після оголошення переможниці обнімалася з ведучим на представницею ТОВ ВКФ «Велта» Анною Капустіною.

         Свято наближалось до апогею – ведучий вже втрачав голос.

Від фіаско його врятувала КАZКА – розпочався  концерт запрошених столичих зірок.

Магічний синтез experimental pop та етно – мотивів, стрімко набираючого популярності українського гурту KAZKA, та футуристичний ритм поп – фанку не менш загадкового KADNAY, підсилені якісними сценічними ефектами, захопили глядачів своєю енергетикою та змусили рухатись і драйвувати наповну.

Ініціативу перехопив театр вогню "Сварожичі", що своїм вогняним гопаком та фінальним феєрверком передав естафету нічній дискотеці.

Глибоко за північ, під більш ніж півторагодинний джем - сейшен дуету DJ Melon & Валерій Лісун, з вигуками "Слава Україні!", новомиргородці завершили цей марафон.

           

 УВАГА! У публікації використано фото та текстові авторські матеріали з інтернет ресурсу http://dostyp.com.ua та сторінки у ФБ "Виробнича компанія Велта".


 


keyboard_arrow_upkeyboard_arrow_down