Новомиргород проводить очищення від осаду муніципального водогону
24 травня 2018

Ні для кого не секрет, що міський водогін потребує масштабної реконструкції просто для того, щоб була можливість подавати воду. За підрахунками сума, яку треба вкласти у реконструкцію, складає більше 10,0 мільйонів гривень. І за останні п‘ять років ця сума тільки зростає, адже водогін, який був прокладений у 80-х роках минулого тисячоліття, зношується, а вартість труб та інших матеріалів постійно підвищується.

Та останнім часом люди почали скаржитися ще й на якість води. Причому нарікають на іржу у водопровідній воді навіть ті люди, які зазвичай водою задоволені. У чому ж проблема?
        Під час ліквідації чергового пориву виявлено значні накопичення забруднень у чавунних трубах великого діаметру. Під час кожної аварії, коли у систему запускають воду, проявляється ефект гідравлічного удару – частинки іржі мігрують по водогону. Зараз вони дісталися до полімерних труб – і оскільки поверхня внутрішньої стінки такого водогону гладенька, всі забруднення без перешкод дістаються до кранів споживачів.
Кардинально вирішити цю проблему може заміна всіх чавунних труб на полімерні.
 Але, як вже зазначалося такий проект потрібує значних капіталовкладень.
 Існує бюджетний спосіб вирішити проблему – це промивання під тиском водогону водою зі спеціальними реагентами.
 Тому було вирішено негайно розпочати такі роботи вже в травні  поточного року, а саме 23 числа і закінчити протягом трьох діб.