У Новомиргороді міський голова через суд вимагає від власника демонтувати будівлю, стан якої загрожує безпеці громадян
4 травня 2018

Руїни приміщення колишнього шахтарського гуртожитку  місцеві давно охрестили «будинком Павлова». Тут збираються неблагонадійні компанії, сюди викидають сміття, стіни розписані   любителями нецензурного графіті…

Більшість  новомиргородців стурбовані тим , що колишній гуртожиток не лише ображає естетичні почуття городян, але й становить небезпеку. Рано чи пізно будівля може впасти   і немає гарантії, що  ніхто не постраждає.

Ще під час своєї виборчої кампанії Ігор Забажан обіцяв вирішити цю проблему. Проте   мирні пояснення власнику будівлі, що руїни становлять загрозу для жителів, не привели до бажаного результату.

Власником приміщення є  ТОВ «Гафса», зареєстроване у місті Стрий. Придбавши будівлю у 2004 році з намірами створити у ньому на першому поверсі офіси, а на решті поверхів – житлові площі, фірма,  до сьогодні. так і не спромоглася на реконструкцію. За цей час будівля руйнувалась все більше.

Міський голова змушений вдатись до  жорстких дій. Тим більше, що законодавство не передбачає ефективного адміністративного впливу на таких горе – власників.

Повідомлення міського голови на своїй сторінці у Facebook про хід боротьби за безпеку громадян викликало жваву дискусію. Громадяни підтримують такі дії міської влади.

“ Ідеї штрафувати МП ТОВ «Гафса» за стан території розбилася об законодавчу колізію. Адміністративний протокол заочно у суді не розглядається, він має бути підписаний керівником підприємства. А підприємство зареєстроване у місті Стрий, туди з адмінпротоколами не наїздишся. Тоді я доручив  юристам звернутися до суду з іншими вимогами - з  позовом, в якому вимагається  демонтувати  будівлю.

Ми зібрали чималий пакет документів, який свідчить про те, що будівля становить небезпеку. Зробили кілька обстежень будівлі, щоб довести, що вона руйнується і з кожним роком її стан погіршується. У нашій країні приватна власність недоторканна, проте головною цінністю, відповідно до Конституції, є людське життя.

Ми вказали у позові, що неподалік від будівлі є магазин «Кристал», де часто збирається чимало людей, медична установа, є приватний сектор з повітряними газопроводами. Якщо будівля впаде, то це може призвести не тільки до людських жертв, але й до екологічної катастрофи. Зараз будемо просити призначення судової експертизи будівлі, щоб суд мав достатньо аргументів для прийняття об‘єктивного рішення.

Ділянка, на якій розташований гуртожиток, належить міській раді. Щороку  ТОВ «Гафса» бере ділянку у короткострокову оренду і чесно сплачує орендну плату.

Для нас вкрай важливо створити на цій ділянці безпечне середовище. Адже руїни  не огороджені, не охороняються, вільний доступ до них мають абсолютно всі. Чимало посадовців міськради і я, зокрема, часто виганяють з приміщення дітей, які йдуть туди в пошуках пригод.

Сподіваємося, що ситуація з гуртожитком зрушить з місця і незабаром на цьому місці з‘явиться щось нове – будівля чи зелені насадження, але вони будуть окрасою міста, а не приводом для стурбованості ”  – повідомляє подробиці Ігор Валерійович Забажан,  Новомиргородський міський голова.