Під час ліквідації ще однієї аварії на водогоні комунальники виявили причину значного погіршення якості води, що фіксується останнім часом
25 квітня 2018

Аварійна бригада  КП НМІМ  працює над усуненням пошкодження ще однієї ділянки міського водогону – у районі поліклініки.

Під час робіт, що тривають декілька днів, виявлено значні накопичення забруднень у чавунних трубах великого діаметру. Вони вже почали мігрувати у полімерні ділянки водогону, де внаслідок кращих гідравлічних характеристик матеріалу труб осад не зсідається, а переноситься далі.

Це є однією з ключових причин збільшення кількості скарг співвласників багатоповерхівок на те, що з кранів майже постійно тече жовта вода.

Раніш таке спостерігалось лише під час аварійних ситуацій.

У мережі міського водопроводу, що будувався безсистемно, десятки років тому, поруч зі сталевими, чавунними та азбестовими трубами  існують ділянки прокладені із застосуванням полімерних труб. Єдиної гідравлічної схеми не існувало. Є багато невідповідностей щодо дотримання необхідних  діаметрів та пропускної здатності. За таких умов осади накопичуються набагато інтенсивніше. Кардинально вирішити це питання може лише повна заміна труб на полімерні. Але для цього необхідні кошти , що вимірюються річними бюджетами міста.

Наразі,  економічно - доступним для міста  заходом, який може потенційно покращити  органолептичні показники водопровідної води та її прозорість найближчим часом  є  інтенсивна гідравлічна промивка головних магістралей. Директор КП НМІМ вже здійснює підготовчі роботи до цього.

Про початок промивки та терміни її проведення громадян буде повідомлено заздалегідь, так як водопостачання у цей період зупиниться.

Необхідно буде створити мінімальні запаси води у помешканнях.