За порушення правил благоустрою чекають штрафи
2 квітня 2018

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота міста – оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості. Це показник рівня участі міської громади у вирішенні проблем та перспектив розвитку сфери благоустрою і комунального обслуговування населеного пункту.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до повноважень міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів. На виконання цієї вимоги Закону сесією Новомиргородської міської ради було прийнято рішення  № 69 "Про затвердження правил благоустрою міста     Новомиргорода на 2016-2019 роки".
       Зазначеним документом визначено обов'язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб та громадян у сфері благоустрою з метою забезпечення утримання території міста у чистоті й належному стані.
 Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700грн.).
 Відповідно до ст. 255 Кодексу протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та працівники   органів  внутрішніх справ.  Слід зазначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення а саме в ст.152  КУпАП відмінено такий вид відповідальності, як попередження.
       Нагадуємо, що порушеннями  згідно  типових  правил  благоустрою  від 27.11.2017 року  №310   вважаються:   неналежний санітарний стан територій; влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на міській, прилеглій та дворовій територіях (до уваги – особливо в районі приватного сектора); невиконання умов правил паркування та відсутність сплати збору за паркування транспортних засобів в зоні паркування; стоянка транспортних засобів на газонах; самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв; відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами; несвоєчасне косіння об'єктів рослинного карантину, забур’яненість; відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги; виконання робіт з благоустрою міста без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного ордера, виданого відділом комунального господарства; відсутність огорожі на місці розриття; відсутність освітлення місця розриття у нічний час на тротуарах, проїжджій частині вулиць і площ; відсутність перехідного містка при прокладанні інженерних комунікацій згідно з проектом виконання робіт; відсутність урн для сміття; незадовільний зовнішній вигляд та технічна несправність постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож тощо.
    Просимо громадян, керівників підприємств, установ та організацій по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, і дотримуватись Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території  міста Новомиргорода сіл Бирзулове, Лікареве.

Інспектор з благоустрою Новомиргородської міської ради  І.Приз