Доля Тараса і доля України – нероздільні.У Новомиргороді віддали шану великому Кобзарю
12 березня 2018

З нагоди чергової річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 9 березня 2018 року відбулися урочисті заходи біля  пам’ятника поету. Місто пишається тим, що серед 1100 всесвітніх пам'ятників, один встановлено у Новомиргороді – адже тут бував великий світоч української нації.

Перед початком мітингу представники Новомиргородської міської ради  та районної ради, громадяни та місцеві активісти  поклали квіти і вінки  до підніжжя.

Мітинг відкрив секретар міської ради А.Францішко. У виступах учасники щиро і відверто дякували Тарасу Шевченку за його творчий спадок, за леліяння рідної мови, за нескориму віру та надію в те, що над Україною ще зійде світанкова  зоря свободи, добробуту і розквіту.

Після офіційної частини, у виконанні аматорського колективу «Гуляйполе»  прозвучали легендарні пісенні твори на вірші Тараса Шевченка. Місцеві майстри поетичного жанру  декламували уривки із власних віршів патріотичної тематики.

Тарас Григорович Шевченко – українець, рівних якому наша земля не мала. Доля Тараса і доля України – нероздільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав,  для її пробудження і визволення писав своє  пророче святе  слово. Нехай  лунає і вивчається воно у кожному нашому домі, нехай  об’єднує усіх українців, незалежно від їх поглядів та переконань.

А новомиргородську громаду щорічні Шевченківські дні, передусім об'єднують  у спільній меті – збудувати нове європейське місто, втілити мрію Кобзаря про велику та вільну Україну.