Новомиргород, на запрошення міського голови Ігора Забажана, відвідала делегація з Європейського Союзу
23 лютого 2018

Неординарна подія – зустріч Новомиргородського міського голови з делегацією такого високого рівня відбулась у місті вперше.

Анрі Малосс – відомий на теренах Євросоюзу політичний і громадський діяч, 30-ий президент Європейського економічного та соціального комітету зустрівся у сесійній залі з керівництвом міста та представниками місцевого бізнесу.

У відвертому та діловому діалозі учасники зустрічі обговорили шляхи налагодження взаємовідносин органів місцевого самоврядування та бізнесу.

Міський голова Ігор Забажан представив почесним гостям презентацію вже існуючих моделей співпраці “бізнес - влада – громада”, які впроваджуються за його ініціативою у Новомиргороді.

Пан Анрі Малосс дав відповіді на запитання, що прозвучали від керівників та представників компаній ТОВ Коріо, Будсервіс-А, ТОВ ВКФ Велта, комунального підприємства НМІМ та інших.

Під час свого перебування в Новомиргороді пан Анрі Малосс ознайомився з вільними технологічними майданчиками для інвестицій, відвідав Златопільську гімназію та ДНВК “Калинонька”, пройшовся алеями нашого майбутнього “європейського парку”.

У навчальних закладах, що вже облаштовані із залученням міжнародних грантів та внесків соціально відповідального бізнесу, Ігор Валерійович розповів почесному гостю про досвід, набутий громадськими організаціями та владою міста у цьому перспективному напрямі.

По завершенню зустрічі, від усієї Новомиргородської громади, пану Анрі подарували сувенір  – картину вишиту руками місцевої майстрині.

Перед цим делегація перебувала у Кропивницькому. На зустрічі з головою обласної адміністрації мова йшла про  впровадження на території області інфраструктурного проекту із залученням міжнародних донорів.

Конкретне завдання – визначити регіон для запуску пілотного проекту, де буде впроваджуватись європейський досвід.

Однією із таких територій розглядають місто Новомиргород, а на зустрічі у Кропивницькому був присутній і  міський голова Ігор Забажан.

Після обговорення в облдержадміністрації  делегація попрямувала до  Новомиргорода, де мала намір  більш конкретно визначити етапи подальшої співпраці.

Як відомо, саме у Новомиргороді, з початку каденції Ігора Забажана, завдяки Меморандумам про співробітництво місцевий бізнес почав  активно брати участь у соціальному розвиткові громади.

Так гірничодобувна компанія Велта, першою підписала Меморандум та інвестувала, протягом всього двох років, на ці цілі вже  3, 8 мільйона гривень.

ПраТ “Новомиргородський елеватор” – 50 тисяч гривень, ТОВ “Коріо” (обробка шкіри) – 20 тисяч грн, компанія “Агроресурс” та ТОВ “Агролан” (с.г. виробництво) – 116 тисяч грн., ЗАТ “Новомиргродський цукор” (група компаній “ I&U group ” , с.г.виробництво) - 250 тисяч грн., ПСП “Бирзулове” (с.г.виробництво) – 550 тисяч грн..