Вічна слава і пам'ять Героям, які віддали життя за європейське майбутнє України!
21 лютого 2018

Урочистим мітингом та запаленням свічок  вшанували у Новомиргороді загиблих Героїв Небесної Сотні.

20 лютого,   посадовці міської ради, разом з новомиргородцями, прийшли на центральну площу щоб взяти участь в урочистостях з нагоди чергової річниці Революції Гідності та схилити голови у  жалобі за кращими синами українського народу.

Присутні виклали з свічок та лампад символічну цифру «сто», після виступів представників влади було оголошено хвилину мовчання.

«Небе́сна Со́тня» — прийнята збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.

Уперше Небесною Сотнею полеглих учасників акцій протесту назвала поетеса Тетяна Домашенко у вірші «Небесна сотня воїнів Майдану», який вона написала 21 лютого 2014 року.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала  пісня «Плине кача…»

Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні відзначається 20 лютого. Його встановлено указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року «з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

Відповідно до указу Президента України  № 890, згідно з яким «За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності» звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) було присуджено 99 особам.

20 лютого 2015 року звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) було присвоєно ще 5 особам.