У Новомиргороді відбулись народні гуляння на Колодія (Масницю)
16 лютого 2018

Стародавні українські свята відроджуються у Новомиргороді. Міський голова Ігор Забажан приділяє цьому постійну увагу.

Так вже стало традиційним Івана Купала на березі Висі, що проходить на новоствореному місці відпочинку біля води.

Третій рік поспіль новомиргородці збираються на центральній площі останнього тижня перед Великим постом. У цьому році Колодій (Масниця) триває з 12 по 18 лютого.

16 лютого на площі зашуміло народне гуляння на Колодія –  свято відродження усього живого. Інші менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “ Бабський тиждень ”. Колодій — це бог шлюбу, примирення та злагоди. Він приходить до людей у цей тиждень, аби допомогти їм відновити втрачені за зиму сили та пробудитись разом із першим подихом весни. В цей тиждень  всі намагались помиритись. Пробачити старі образи та попросити пробачення у інших, тому Колодія часто називають ще  святом “примирення”.

Цього дня новомиргородці  разом проводили Зиму, зустрічали Весну, змагалися та розважались. Не обійшлося без традиційних частувань. Куштували основну для цього свята страву —  вареники, що символізували у наших предків молодий місяць та жіночу енергію. Була ще й нетрадиційна, але не менш смачна, рибна юшка.

Провести зиму разом з громадою прийшли депутати міської ради, члени виконавчого комітету, керівники підприємств, установ та організацій.

Багато мелодійних та запальних українських пісень виконали для глядачів  аматорські  колективи міського будинку культури. Ведучі, вокалісти та читці підняли присутнім настрій  веселими заспівами, гуморесками, народними приказками.

На самкінець  новомиргородці урочисто спалили очеретяну ляльку –  опудала, що  символізує  зиму . Попереду весна – початок роботи над новими проектами і планами.