День пам'яті жертв голодоморів у Новомиргороді
27 листопада 2017

25 листопада, у Новомиргороді біля пам’ятного знаку зібрались новомиргородці, представники влади, релігійних громад та багато небайдужих громадян.

Делегація Новомиргородської міської ради разом з іншими учасниками поклали вінки, а секретар міської ради Францішко А.А. звернувся до присутніх. Ведучі оголосили хвилину мовчання, після якої учасники мітингу запалили свічки пам'яті.

Цьогорічне вшанування  проходило вже біля нового місця розташування пам'ятного знаку. Через реконструкцію центрального парку міською радою було прийнято рішення перенести та відремонтувати обеліск.


Голодомор –  акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

          Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

          Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

          Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.

 

keyboard_arrow_upkeyboard_arrow_down