Ігор Забажан: я прийняв чітке рішення розпочати процес створення спроможної Новомиргородської об’єднаної територіальної громади.
1 вересня 2017

Міський голова Ігор Забажан  та Йосипівський сільський голова Валентина Снісаренко взяли участь у зібранні  представників органів місцевого самоврядування міст і сіл Кіровоградської та Одеської областей.

Захід, за ініціативою Асоціації міст України в рамках програми «Маршрути успіхів» ( проект Пульс ) проходив у Балтській об’єднаній територіальній громаді Одеської області.
          Майже 50 учасників зібрання переглянули презентаційний відео матеріал про діяльність Балтської об’єднаної територіальної громади.
 З ними своїм досвідом роботи поділились голова Балтської міської ради Сергій Мазур, його заступники, керівники структурних підрозділів і комунальних підприємств.
 Делегація відвідала освітні, медичні, культурні заклади, де ознайомилась зі стрімкими позитивними змінами, які відбулися з моменту створення об'єднаної територіальної громади.
           Став першопрохідцями на шляху децентралізації, Сергій Мазур та його команда пішли на експеримент в умовах недосконалого українського законодавства. Приймаючи сміливі рішення, з великим ентузіазмом та бажанням зламати застарілі стереотипии, Балтський міський голова взявся за перетворення у одній із перших об’єднаних громад в Україні. Пріоритети були направлені на розвиток освіти, охорони здоров’я, розвитку спорту, створенню нових робочих місць у місті та селах громади.

З цього приводу міський голова звернувся до мешканців Новомиргорода з заявою:

“На превеликий жаль наше місто не мало унікальної можливості бути першим на шляху створення об’єднаної територіальної громади виходячи із суб’єктивних причин.

Але, враховуючи досвід уже створених громад, мною та депутатським корпусом протягом останнього року було вивчено це питання та досягнуто єдиної думки щодо необхідності створення спроможної Новомиргородської об’єднаної територіальної громади.

На першому етапі в конфігурації – “місто плюс декілька сільських територій” з поступовим послідуючим її розширенням шляхом приєднання населених пунктів, як це передбачено у  чинному законодавстві.

На сьогоднішній день мною ведуться переговори щодо початку цього процесу з декількома сільськими територіями в тому числі і з керівником

Йосипівської громади.

Щоб спростувати міфи, які поширюються містом з метою загальмувати процеси децентралізації, Новомиргородська міська рада, орієнтовно у жовтні місяці поточного року, буде проводити виїзні ознайомчі поїздки у вже створені успішні об’єднані територіальні громади.

Головна мета - вивчити досвід діяльності всіх галузей економіки цих громад, в тому числі освітньої і медичної. Всі бажаючі керівники аналогічних галузей Новомиргорода матимуть змогу поспілкуватись із своїми колегами і пересвідчитись в тому, що процеси створення ОТГ швидкими темпами впливають на позитивну динаміку розвитку громади.

Насамперед, цьому сприяє значне збільшення дохідної частини бюджету, яка направляється на розвиток освіти, медицини, спорту та ін. Як показує досвід успішних громад, за два – три роки у всіх закладах соціальної сфери можливо зробити гідні умови, зламавши застарілі стереотипи.

Сьогодні діюча система управління з кожним днем перестає бути ефективною. Президент та Уряд дає унікальний шанс на законодавчому рівні створити успішну європейську модель управління громадою, і ми не повинні цей шанс втратити. Адже  з моменту проголошення реформи децентралізації наша громада і так згаяла досить багато часу.

Тому, вивчивши всі «за» і «проти», враховуючи позитивний досвід новостворених об’єднаних територіальних громад, порадившись з виконавчим комітетом та депутатським корпусом я прийняв чітке рішення розпочати процес створення спроможної Новомиргородської об’єднаної територіальної громади, усвідомлюючи всю складність і  персональну відповідальність  за кінцевий результат.

У нас  сьогодні є унікальний шанс і можливість кардинально прискорити перетворення Новомиргорода у європейське місто.”