У Новомиргороді мешканці багатоповерхівок співфінансують благоустрій прибудинкових територій
3 серпня 2017

Міський голова Ігор Забажан на своїй сторінці у Facebook повідомляє про перші успішні результати    інноваційної, як для Новомиргорода, програми.

Прийнята у липні 2016 року “Програма підтримки громадських ініціатив Новомиргородської міської ради” за задумом  була логічним додатком до більш масштабної - «Зробимо разом Новомиргород європейським містом”, автором якої є міський голова.

Адже  активна участь громадян у процесі управління та планування розвитку територій, в тому числі і фінансова, - це те що відрізняє розвинуті самоврядні спільноти наших європейських сусідів.

Тому новомиргородці вирішили цей досвід вивчати і застосовувати на практиці.

Методологія програми розроблена по аналогії  до грантових програм, які фінансує в Україні Європейський Союз. Однією із головних умов є співфінансування ініціативною групою 10 % від загальної вартості проекту.

Після оголошення конкурсу до міської ради надійшло  дві проектні пропозиції - встановлення дитячих ігрових майданчиків на прибудинковій території багатоповерхівки №33 - по вулиці Андрія Гурічева  та № 120 – по вулиці Соборності. Пропозиції попередньо були опрацьовані  робочою групою і рекомендовані до впровадження.

У зв'язку з цим та  враховуючи виконану вимогу щодо співфінансування проектів з боку мешканців, міською радою було закуплено два дитячі ігрові майданчики.

Майданчик у дворі будинку по вулиці  Соборності,120 встановлено в травні поточного року.

А наразі, після завершення робіт з  реконструкції прибудинкової території багатоповерхівки по вулиці Андрія Гурічева, 33, настала черга радіти дітлашні з цього будинку.

Хоча задоволені власники квартир усіх вікових груп. Адже в додаток до гойдалок та гірок, ще на початку року, у дворі будинку встановили сучасні вуличні ліхтарі, змонтували бордюри, облаштували стоянку для автомобілів, заасфальтували проїзди та відмостку.

“Дякую учасникам ініціативних груп за вдалий початок реалізації починань направлених на розвиток нашої громади”- написав у кінці свого посту міський голова Ігор Забажан.