Івана Купала на березі Висі – як новомиргородці ворожили на щастя
7 липня 2017

6 липня, біля місця відпочинку на воді “Ластівчине гніздо”, яке подарувала місту ТОВ ВКФ “Велта”, під патронатом  міського голови Ігора Забажана відбулося народне гуляння з нагоди відзначення свята Івана Купала. Аби взяти участь у яскравому, видовищному дійстві зібралися сотні  новомиргородців.

Гостей розважали театралізованою концертною програмою, українськими календарно-обрядовими піснями купальського циклу та театральними постановками, присвяченими традиціям відзначення свята.

Бажаючі мали змогу поласувати гарячою юшкою та варениками, якими безкоштовно частувала гуляючих міська рада. Підприємці також розмістили свої ятки з шашликами та різноманітними наїдками.

Дарували гарний настрій присутнім творчі колективи міського будинку №1. Програму заходу продумали так, аби ніхто не сумував, і кожен номер та розваги і конкурси подобалися і дітям, і дорослим.

Запальні актори народного аматорського театру “Златопілля”, у містичних декораціях  купальського вечора розповіли про історію виникнення свята Івана Купала та Іоана – Хрестителя, народні обряди та звичаї, які побутували цього дня та запросили усіх долучитися до веселощів та розваг, запланованих святковою програмою. А по вечірній воді Висі попливли, змайстровані нашвидкоруч з живих лугових квітів вінки – новомиргородці ворожили на щастя.

Чудове виконання народних та естрадних пісень, яскраві танцювальні композиції, конкурси, ігри та розваги цього вечора не залишили нікого байдужим. Переможених у конкурсах теж не було, адже усі учасники отримали призи.

Кульмінацією театральної вистави  стали заплив на човні імпровізованого Нептуна та запалювання обрядового вогнища міським головою Ігорем Забажаном.

Загалом, свято, що завершилось із заходом сонця, прйшло на високому професійному рівні. Про це  свідчила чимала кількість глядачів, бурхливі оплески, активна участь самих непересічних  новомиргородців та гостей міста у конкурсах та безпосередньо у театралізованих та концертних дійствах!