Благоустрій – це візитна картка нашого міста, оцінка діяльності не тільки місцевої влади, а й громадськості – міський голова Ігор Забажан
5 липня 2017

У черговому дописі на своїй сторінці у Facebook Ігор Забажан звернувся до громади із закликом спільно нести відповідальність за стан благоустрою Новомиргорода, підтримувати чистоту та впорядковувати рідне місто :

“Новомиргородська міська рада просить Вас, шановні громадяни, керівники підприємств, установ та організацій по новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність і дотримуватись Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території Новомиргорода.
          Пам’ятайте, що благоустрій – це візитна картка нашого міста. Санітарний стан наших вулиць, дворових і прибудинкових територій, озеленення та чистота – це оцінка діяльності не тільки місцевої влади, а й громадськості. Це – показник рівня участі міської громади у вирішенні проблем нашого міста”.

Зі свого боку міська влада продовжує посилену боротьбу з порушниками правил благоустрою за допомогою закону.

З початку року складено більше двадцяти протоколів та майже 50 приписів на усунення порушень.
            Більшість з них - за неналежний санітарний стан територій: влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на міській, прилеглій та дворовій території (до уваги – особливо в районі приватного сектора), покос трави на прилеглих територіях, не відновлення благоустрою після проведення земляних робіт, розклеювання інформаційної продукції у непризначених для цього місцях — на фасадах будівель, зупинках, електроопорах, деревах та парканах.
           На порушників правил благоустрою виписується припис на усунення порушення, а у разі його невиконання складається протокол, який передається на розгляд адміністративної комісії для призначення штрафу. На сьогодні, статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до восьмидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.). Слід зазначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення відмінено такий вид відповідальності, як попередження.

Зробимо разом Новомиргород європейським містом!