Службовці Новомиргородської міської ради вшанували День перепоховання праху Т.Г.Шевченка
22 травня 2017

22 травня, з нагоди 156 – ої річниці перепоховання на Чернечій горі Тараса Шевченка, у Новомиргороді біля пам'ятника поету колектив Новомиргородської міської ради провів мітинг. Після покладення вінків, до присутніх звернулись  секретар міської ради Францішко А.А. та директор міського Будинку культури №1 Третяк Л.М. У своїх виступах посадовці  згадали історичні події того часу та ще раз нагадали про невмирущий  спадок великого Кобзаря.

Поет помер 10 березня 1861 року, в своїй майстерні при Петербурзькій академії мистецтв, де пройшли останні роки його життя. Поховали митця 28 лютого на Смоленському цвинтарі в Петербурзі.

Клопоти щодо перевезення тіла Тараса Шевченка в Україну взяли на себе його друзі, члени Української громади в Петербурзі, зокрема Михайло та Олександр Лазаревські, Пантелеймон Куліш, Григорій Честахівський.

В Успенському соборі Канева відслужили панахиду і на Чернечій горі 22 травня 1861 року перепоховали прах Тараса Григоровича Шевченка.

Так, як  було зазначено у "Заповіті":

"… Щоб лани широкополі,
 І Дніпро, і кручі